دوشنبه , 11 مهر 1401

طرز تهیه اسپاگتي با سس تن ماهي

اسپاگتي يا معادل فارسي آن ماكاروني، معمولا ازجمله راحت‌ترين و رايج‌ترين غذاهاي ايتاليايي در كشور است كه نه تنها مورد علاقه كودكان است بلكه ميان بزرگ‌ترها نيز طرفداران زيادي دارد.
در ميان غذاها، پخت ماكاروني و يا همان به زبان اصلي اسپاگتي، مي‌تواند غذاي مناسبي باشد؛ به‌خصوص آنكه در اين مدل اسپاگتي، به جاي گوشت چرخ‌كرده از كنسرو تن‌ماهي استفاده مي‌شود. به اين ترتيب، زحمت شما براي پخت اين غذا در مقايسه با اسپاگتي معمولي به يك‌سوم كاهش مي‌يابد. درضمن، غذاي جديد و متفاوتي نيز براي شام و يا ناهار روز مادر فراهم خواهيد كرد.
مواد لازم براي 4 نفر:
– 225 گرم ماكاروني رشته‌اي (نصف يك بسته معمولي ماكاروني)
– يك حبه سير (رنده شده)
– 400 گرم گوجه‌فرنگي ريز خرده شده
– 425 گرم كنسرو تن ماهي (حدود 2 كنسرو ماهي)
– 10 عدد زيتون سبز يا سياه (بدون هسته)
– نمك و فلفل سياه به ميزان لازم
– نصف قاشق چاي‌خوري سس قرمز تند و يا پودر فلفل قرمز (درصورت دلخواه)
– يك قاشق سوپ‌خوري روغن مايع
طرز تهيه:
قابلمه‌اي را آماده كرده و نصف حجم آن را از آب پر كنيد. يك قاشق سوپ‌خوري نمك و يك قاشق سوپخوري روغن مايع نيز به آب آن اضافه كنيد و بگذاريد روي شعله زياد اجاق گاز بجوشد. پس از به جوش آمدن آب، ماكاروني‌ها را به صورت درسته در داخل آب درحال جوش بريزيد و طبق دستور روي جعبه ماكاروني و يا به مدت 10 الي 15 دقيقه بگذاريد تا روي شعله متوسط اجاق گاز پخته شود.
از طرفي ديگر، براي درست‌كردن سس اسپاگتي، سير و گوجه فرنگي را در قابلمه كوچكي بريزيد و روي شعله اجاق گاز قرار دهيد تا آب گوجه فرنگي شروع به جوشيدن كند. در ظرف را نگذاريد و اجازه بدهيد مخلوط گوجه فرنگي مدت 3 الي 5 دقيقه حرارت ببيند تا آب آن تبخير شود و گوجه فرنگي پخته شده باقي بماند.
پس از آن، تن ماهي، سس قرمز و يا فلفل قرمز، نمك و فلفل سياه و زيتون بدون هسته و نصف شده را به گوجه فرنگي پخته‌شده بيفزاييد و مواد را خوب باهم مخلوط كنيد. باتوجه به اينكه در پخت اسپاگتي، روش دم‌كردن وجود ندارد، ماكاروني پخته‌شده را در ظرف موردنظر ريخته و سس گوجه‌فرنگي و تن را روي آن بريزيد و سرو كنيد. به‌طور حتم مادر خانه از اين اسپاگتي متفاوت و خوشمزه، استقبال خواهد كرد.
نكته: جوشاندن كنسروهاي تن ماهي را به مدت 20 دقيقه در آب از ياد نبريد
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.