چهارشنبه , 6 مهر 1401
نوا

شرایط تقسیط بدهی تلفن همراه اعلام شد

شرایط تقسیط بدهی تلفن همراه اعلام شد

‌مدیر كل امور مشتركان شركت ارتباطات سیار ایران با بیان این كه پرداخت اقساط قبوض باید به‌صورت ماهیانه توسط مشترك انجام شود اظهار كرد ….بحث پرداخت و انجام تقسیط هزینه قبوض تلفن همراه كه تا پیش از این در اداره مشتركان مركزی انجام می‌شد به گفته مدیر كل امور مشتركان شركت ارتباطات سیار با هماهنگی‌ انجام شده و توسعه نرم‌افزار و آماده‌سازی مراكز هشتگانه این بحث به مراكز هشتگانه دولتی آورده شده و در این مراكز انجام می‌شود و برنامه‌ این است كه این كار در آینده از طریق مراكز تلفن ثابت انجام شود.
علی حمیدی – ‌مدیر كل امور مشتركان شركت ارتباطات سیار ایران – در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه پرداخت اقساط قبوض باید به‌صورت ماهیانه توسط مشترك انجام شود اظهار كرد: البته موضوع قطع میان دوره در رابطه با این مشتركان هم حاكم است درواقع قطعی میان دوره برای همه خطوط و درصورت نپرداختن قبوض اعمال می‌شود.
خطوط قطع شده تا 29 اسفندماه یكطرفه وصل می‌شوند
وی یادآور شد: ‌یكسری خطوط قطع كامل هستند كه قرار شده این‌ خطوط را با مجوزی كه از مدیر عامل شركت دریافت كردیم تا تاریخ 29 اسفندماه به‌صورت یك‌طرفه وصل ‌شود و در این راستا از مشتركان درخواست می‌كنیم با توجه به این‌كه ما بستر این كار را فراهم كردیم آن‌ها نیز هرچه سریع‌تر نسبت به تقسیط بدهی خود اقدام كنند.
تلفنبانك بهترین شیوه پرداخت غیرحضوری
مدیركل امور مشتركین شركت ارتباطات سیار ایران با بیان اینكه بهترین شیوه پرداخت غیرحضوری روش تلفنبانك است گفت: با تماس تلفنی مشترك در منزل و از طریق تلفن ثابت می‌تواند قبض خود را پرداخت كند یا از طریق تلفن همراه؛ به‌عنوان مثال شماره 09622 بانك ملی اگر از طریق تلفن همراه هم با این شماره برای پرداخت قبض تماس گرفته شود، هیچ هزینه‌ای برای مشترك محاسبه نمی‌شود.
وی ادامه داد: اگر مشترك برای پرداخت از این روش اقدام كند؛ بعد از دادن شماره كارت و بعد رمز دوم كارت، اپراتور از مشترك تاییدیه مبلغ قبض را دریافت می‌كند و اگر دوباره تماس بگیرد اطلاعات كامل به مشترك مبنی بر پرداخت قبض در تاریخ مورد نظر داده می‌شود.
كارمزدی از مشترك دریافت نمی‌شود
او درباره این شیوه پرداخت گفت: در این روش مشترك نیازی به خروج از منزل و جابه‌جایی ندارد كه این موضوع خود به كاهش بسیاری از ترددهای بی‌رویه منجر می‌شود و از طرفی ارتباط تلفنی بسیار سهل‌تر از ارتباط اینترنتی برقرار و این اطلاعات به صورت صحیح و سریع به شبكه ما منتقل می‌شود؛ در این روش انتقال اطلاعات كوچك‌ترین خدشه‌ای بر آن وارد نیست و كارمزدی هم از مشترك دریافت نمی‌شود.
حمیدی گفت: عمده هدفمان بر این است كه در سراسر كشور پرداخت‌ها به صورت غیرحضوری انجام شود كه آمار این نوع پرداخت‌ها هم رو به افزایش است؛ ما در طرح 30 سیب سبز، 33 درصد پرداخت غیرحضوری داشتیم كه این میزان را به حدود 40 درصد رساندیم كه نزدیك نیمی از مشتركان مان پرداخت غیر حضوری را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینكه هدف‌گیری سه طرح همراه اول به پرداخت غیرحضوری دیده شده و برای مشتركان خوش حساب است گفت: طرح همراه فجر هم در این راستا طراحی شده و این را به صورت سراسری و در كل استان‌ها انجام شد كه فقط مختص مشتركان خوش حساب نیست بلكه برای همه مشتركانی است كه تا تاریخ پنجم اسفندماه 88 نسبت به پرداخت آخرین قبض و صورت حساب‌ خود اقدام می‌كنند.
مدیركل امور مشتركان شركت ارتباطات سیار ایران در ادامه ابراز كرد: در این بحث خط تعدادی از مشتركان قطع كامل شده است كه اگر قبوض خود را پرداخت كنند مشمول این طرح می‌شوند و بحث دیگر این است كه در بحث پرداخت مساله تقسیط هم آوردیم و تسهیلاتی مدنظر قرار دادیم كه مشتركان مراجعه و با قسطی كردن بدهی‌ها، خطوطشان وصل شده و در طرح هم شركت كنند.
وی تصریح كرد: در این طرح مشتركانی كه خطوطشان یكطرفه شده است هم شركت می‌كنند اما برای كسانی كه خطوطشان دو طرفه است و بدهی پیشین ندارند، طبیعی است شامل امتیاز بیش‌تری هستند.
حمیدی با بیان اینكه هدف ما در طرح همراه فجر پرداخت غیرحضوری است گفت: از طرفی این طرح فرصت استثنایی برای مشتركانی است كه بدهی‌های خود را پرداخت نكردند و خطشان قطع كامل است و با توجه به میزان بدهی می‌توانند یك سوم مبلغ بدهی خود را نقدی پرداخت كرده و مابقی را در سه یا چهار قسط پرداخت ‌كنند و ما سعی كردیم این كار را به سهولت انجام دهیم، چون به اعتقاد ما مشترك به ارتباط نیاز دارد و این فرصت ویژه برای مشتركان است.
حمیدی ابراز داشت: در برگزاری طرح ثامن، میزان پرداخت‌های غیرحضوری رشدی در حدود شش درصد داشت و بیش از پنج میلیون و 500 هزار مشترک همراه اول، قبوض خود را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کردند كه بر این اساس پنج میلیون و 500 هزار حضور در باجه‌های بانک‌ها کاهش یافت.
او گفت: همچنین 870 هزار نفر از این تعداد، قبوض خود را به صورت اینترنتی پرداخت کردند، دو میلیون و 300 هزار نفر نیز قبوض خود را به کمک ATM، یک میلیون و 200 هزار نفر از طریق تلفن بانک و 80 هزار نفر به کمک پیام کوتاه به پرداخت قبوض تلفن خود اقدام کردند.
وی با بیان اینكه تا قبل از طرح ثامن حدود 33 درصد مشتركان پرداخت غیرحضوری داشتند كه با اجرا شدن این طرح این میزان به 40 درصد افزایش یافت، گفت: مشترکان می‌توانند از طریق ارسال پیام کوتاه به شماره 90009 آخرین صورت‌حساب و یا صورت‌حساب میان دوره‌ای خود را روی تلفن همراه دریافت کنند.
منبع:isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.