چهارشنبه , 10 خرداد 1402

سومين عامل مرگ‌و‌مير انسان‌ها چیست ؟

رييس انجمن جراحان دهان، فک و صورت گفت: عفونت سر و گردن با منشا دندان سومين عامل مرگ و مير در انسانهاست.
به گزارش ایرنا دکتر “سيدحسين مرتضوي” در حاشيه ششمين کنگره بين المللي جراحان دهان، فک و صورت ايران افزود: براي نخستين بار در اين کنگره 2 شرکت خارجي از کشورهاي آلمان و فرانسه حضوري فعال دارند و مباحث علمي پيرامون جراحي هاي فک و دهان مورد بررسي قرار مي گيرد.
وي تصريح کرد: در اين کنگره متخصصان جراحي دهان و فک و صورت بطور زنده در هفت مورد در ناحيه دهان و بيوبسي اعمال جراحي را به مخاطبان پخش خواهند کرد تا آخرين فناوري پزشکي در اين رشته به مخاطبان به نمايش گذاشته شود.
مرتضوي اظهار داشت: در اين کنگره دو رشته ايمپلنت و جراحي هاي دهان و ديگري جراحي فک و صورت شامل مباحث تروما و جراحي هاي مربوط به زيبايي، نواحي پاتولوژي فک و صورت و موضوعات تخصصي مربوط به اين رشته است.
وي ادامه داد: در اين کنگره 20 کارگاه در خصوص ايمپلنت، ‌اورژانس ها و جراحي ها برگزار خواهد شد و همکاري با انجمن خواب ايران نيز در همايش دو روزه اختلالات خواب تنفسي در نظر گرفته شده است.
رييس انجمن جراحان دهان، فک و صورت با بيان اينکه همه انسانها بايد سالم و بدون نقض زندگي کنند، خاطرنشان کرد: شکستگي ها ناحيه فکين، ترومايي که در نزاغ بين افراد شکل مي گيرد و همچنين تصادفات رانندگي ناحيه سرو صورت بيشترين صدمات و جراحات را ايجاد مي کند.
وي بااشاره به آماربالاي تصادفات رانندگي اضافه کرد: تصادفات رانندگي درمان هاي طولاني مدت و بسيار پرهزينه اي را به همراه دارد که طي مراحل متعدد و طولاني انجام مي گردند.
مرتضوي با بيان اينکه در اين کنگره ميهمانان خارجي از 15 کشور جهان حضور دارند، گفت: اکنون تمام جراحي هاي فک و صورت در داخل کشور انجام مي شود و توانايي متخصصان ايراني در انجام جراحي هاي رشته هاي مختلف بررسي پوشيده نيست.
ششمين کنگره بين المللي جراحان دهان، فک و صورت ايران از تاريخ 19 تا21 خرداد ماه سال جاري در هتل المپيک تهران در حال برگزاري است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.