پی سی پارسی بخش اختصاصی موبایل سریع ترین پردازنده موبایل جهان آمد (+عکس)

سریع ترین پردازنده موبایل جهان آمد (+عکس)

طی برگزاری نمایشگاه CES امسال که این روزها در لاس وگاس برپاست و هر کدام از شرکت های صاحب نام در دنیای تکنولوژی سعی می کنند جدیدترین محصولات خود را عرضه کنند، شرکت انویدیا پردازنده تگرا ۴ خود را که اولین پردازنده ۴ هسته ای A15 با معماری ARM و مودم ۴G LTE در دنیا می باشد، معرفی کرد. این پردازنده دارای ۷۲ هسته GPU است که قدرت پردازش آن تقریبا ۶ برابر قدرت پردازش پردازنده های تگرا۳ کنونی می باشد.

بعد از معرفی این محصول کمپانی انویدیا پردازنده تگرا ۴ خود را بر روی یک تبلت، در مقابل جمعیت تست کرد. این آزمایش شامل لود همزمان ۲۵ صفحه اینترنتی بود که همزمان بر روی تبلتی با پردازنده تگرا ۴ و تبلت نکسوس ۱۰ انجام کرفت. تبلت تگرا ۴ توانست تمام صفحات را در ۲۷ ثانیه لود کند؛ در حالی که این عملیات برای نکسوس ۵۰ ثانیه به طول انجامید. این شرکت از پردازنده تگرا ۴ به عنوان سریع ترین پردازنده موبایل دنیا یاد میکند. تگرا ۴ همچنین از یک معماری پردازشی خاصی برای عکس برداری بهره می برد که گفته می شود می تواند انقلابی در دنیای فیلم برداری و تصاویر HDR به پا کند.

آیتم دیگری که تولید کنندگان دستگاه ها می توانند در کنار تگرا ۴ استفاده کنند مودم i500 انویدیا است که یک چیپ LTE قابل برنامه ریزی می باشد و توان پردازشی بالغ بر ۱٫۴ تریلیون محاسبه در ثانیه را در کنار تگرا۴ فراهم می کند. این پردازنده قطعا می تواند انقلابی در دنیای پردازشی تلفن های هوشمند و تبلت ها ایجاد کند اما هنوز از اینکه چه دستگاه هایی با این پردازنده قرار است ارائه شوند اطلاعاتی در دسترس نیست.

منبع : pcparsi.com
دسته : بخش اختصاصی موبایل بازدید : 1614 منتشر شده در : پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۲۱ توسط : سپیده
در موردبخش اختصاصی موبایل بیشتر بخوانید
X
کانال تلگرام جوکشاد