یکشنبه , 2 اردیبهشت 1397

سریع ترین پردازنده موبایل جهان آمد (+عکس)

طی برگزاری نمایشگاه CES امسال که این روزها در لاس وگاس برپاست و هر کدام از شرکت های صاحب نام در دنیای تکنولوژی سعی می کنند جدیدترین محصولات خود را عرضه کنند، شرکت انویدیا پردازنده تگرا ۴ خود را که اولین پردازنده ۴ هسته ای A15 با معماری ARM و مودم ۴G LTE در دنیا می باشد، معرفی کرد. این پردازنده دارای ۷۲ هسته GPU است که قدرت پردازش آن تقریبا ۶ برابر قدرت پردازش پردازنده های تگرا۳ کنونی می باشد.

بعد از معرفی این محصول کمپانی انویدیا پردازنده تگرا ۴ خود را بر روی یک تبلت، در مقابل جمعیت تست کرد. این آزمایش شامل لود همزمان ۲۵ صفحه اینترنتی بود که همزمان بر روی تبلتی با پردازنده تگرا ۴ و تبلت نکسوس ۱۰ انجام کرفت. تبلت تگرا ۴ توانست تمام صفحات را در ۲۷ ثانیه لود کند؛ در حالی که این عملیات برای نکسوس ۵۰ ثانیه به طول انجامید. این شرکت از پردازنده تگرا ۴ به عنوان سریع ترین پردازنده موبایل دنیا یاد میکند. تگرا ۴ همچنین از یک معماری پردازشی خاصی برای عکس برداری بهره می برد که گفته می شود می تواند انقلابی در دنیای فیلم برداری و تصاویر HDR به پا کند.

آیتم دیگری که تولید کنندگان دستگاه ها می توانند در کنار تگرا ۴ استفاده کنند مودم i500 انویدیا است که یک چیپ LTE قابل برنامه ریزی می باشد و توان پردازشی بالغ بر ۱٫۴ تریلیون محاسبه در ثانیه را در کنار تگرا۴ فراهم می کند. این پردازنده قطعا می تواند انقلابی در دنیای پردازشی تلفن های هوشمند و تبلت ها ایجاد کند اما هنوز از اینکه چه دستگاه هایی با این پردازنده قرار است ارائه شوند اطلاعاتی در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *