یکشنبه , 6 آذر 1401

ستاره‌های حاشیه آفرین تئاتر!

ستاره‌های حاشیه آفرین تئاتر!
البته در این بین حساب هدیه تهرانی از دو بازیگر دیگر کاملا جداست. او قرار بود در نمایشی از بهمن فرمان آرا با نام «مردی برای تمام فصول» بازی کند اما…
ستارگان خاکی
به جز لیلا حاتمی، حضور ستاره‌های دیگر هم در تئاتر حاشیه آفرین بوده
حضور ستارگان سینمایی بر صحنه تئاتر همیشه در بین اهالی نمایش مورد بحث و جدل بوده و موافقان و مخالفانی داشته. موافقان معتقدند که ستارگان سینما و تلویزیون موجب جذب تماشاگر می‌شوند و مخالفان هم بر این عقیده اند که نباید به هر قیمتی و با بها دادن به بازیگری که اصول اولیه بازی روی صحنه را نمی‌داند، تن به حضور این ستارگان در تئاتر داد. این جنگ و جدل‌ها که از حدود ده سال قبل آغاز شده چند سالی است که از شدت آن کاسته شده و دیگر ازآن جبهه گیری علیه ستارگان سینمایی خبری نیست و حضور آنان در کارهای تئاتری به امری عادی تبدیل شده اما اتفاقی که در این بین افتاده، رقابتی است که میان اهالی تئاتر برای حضور ستارگان سینمایی در آثارشان افتاده و آنان تلاش می‌کنند تا پای ستارگانی که طی یک دهه اخیر روی صحنه نیامده اند را به سالن‌های تئاتر باز کنند.
ستارگانی که هنوز نیامده اند
تئاتری‌ها خیلی دوست دارند که روزی بتوانند پای بهرام رادان، نیکی کریمی و محمدرضا گلزار را به صحنه تئاتر باز کنند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده. دو نفر اول در این سال‌ها پیشنهاد‌های تئاتری زیادی داشتند اما هریک بنا به دلایلی به این پیشنهادها جواب رد داده اند.
ستارگانی که آمدند و نشد
هدیه تهرانی، مهناز افشار و لیلا حاتمی ستارگانی هستند که تا یک قدمی حضور بر صحنه تئاتر رفته اند اما هریک بنا به دلایلی این اتفاق برایشان نیفتاده است؛ البته در این بین حساب هدیه تهرانی از دو بازیگر دیگر کاملا جداست. او قرار بود در نمایشی از بهمن فرمان آرا با نام «مردی برای تمام فصول» بازی کند اما این تئاتر که مراحل اولیه تمرین آن هم شروع شده بود از سوی اداره کل هنرهای نمایشی مجوز نگرفت و به این شکل اولین حضور تئاتری هدیه تهرانی به عنوان بازیگر منتفی شد. مهناز افشار وضعیت دیگری داشت. او برای بازی در نمایش «مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش» با رضا حداد وارد مذاکره شد و حتی توافق‌های اولیه هم انجام شد اما به خاطر تداخل زمان اجرا با مراحل تولید کارهای سینمایی افشار، او از بازی در این نمایش صرف نظر کرد و اما لیلا حاتمی که حتی در تمرین‌های تئاتر «منهای دو» هم شرکت کرد اما در میانه تمرین و در حالی که گروه فاصله زمانی زیادی تا اجرا نداشت از حضور در این تئاتر انصراف داد. او در گفت و گوی کوتاهی با ایسنا دلیل انصراف خود را بیماری اعلام کرد.
ستارگانی که آمدند و از میانه رفتند
حامد بهداد و لعیا زنگنه جزو بازیگرانی هستند که در اوج شهرتشان پا به صحنه تئاتر گذاشتند اما هر کدام در میانه‌های اجرا از گروه جدا شدند. اولی در نمایش «سگ سکوت» آروند دشت آرای حاضر شد و در نیمی از اجراهای این تئاتر روی صحنه رفت اما به دلیل همزمانی اجرای این نمایش با جشنواره کن و حضور بهداد در این جشنواره او از میانه‌های اجرا جایش را به بابک حمیدیان داد. اما لعیا زنگنه اوضاع دیگری داشت. او در نمایش «مرا ببوس» علی رویین تن (کارگردان دلشکسته و زمهریر) که اویل دهه 80 در فرهنگسرای نیاوران اجرا شد حضور پیدا کرد اما بعد از گذشت چند اجرا به دلیل اختلافاتی که در گروه به وجود آمد، اجراهای این نمایش متوقف و زنگنه از این تئاتر کنار کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.