چهارشنبه , 10 خرداد 1402

ساخت نخستین هتل 7ستاره ایران

ساخت نخستین هتل 7ستاره ایران
معاون سرمايه‌گذاری سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری گفت: پروژه احداث نخستين هتل 7 ستاره ايران پس از گذشت 3 سال از زمان كلنگ‌زنی، در پايان ماه مبارك رمضان آغاز می‌شود….
حسین فاضلی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بخشداری رامسر در حال حاضر پروانه ساخت نخستین هتل 7 ستاره كشور را به سرمایه‌گذار این پروژه ارائه كرده است كه پس از پایان ماه مبارك رمضان، پروژه آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فارس، اردیبهشت سال 1386 اسفندیار رحیم مشایی،‌ رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی كلنگ نخستین هتل 7 ستاره كشور را در روستای سفید تمشك شهرستان رامسر به زمین زد. عموم پروژه‌های هتل‌سازی در كشور معمولاً‌ دوره ساخت 5 ساله‌ای را پشت سر می‌گذارند كه مشایی نیز زمان اتمام این پروژه را 5 سال پس از زمان كلنگ‌زنی اعلام كرد و تا به امروز كه بیش از 3 سال از زمان مراسم كلنگ‌زنی این پروژه می‌گذرد این پروژه هیچ‌گونه پیشرفتی نداشته است.
معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه علاوه بر توقف پروژه در بخشداری یكی دیگر از دلایل پیشرفت كند پروژه را در بخش فنی عنوان كرد و گفت: سرمایه‌گذار در مرحله خاك‌برداری برای احداث فوندانسیون به رگه رسی برمی‌خورد كه مقرر شد این رگه نیز برداشته شود و كار را برای احداث فوندانسیون آغاز كنند.
فاضلی درباره زمان بهره‌برداری از نخستین هتل 7 ستاره ایران تصریح كرد: مهمترین موضوع در پیشرفت پروژه‌ها تأمین اعتبار است كه خوشبختانه سرمایه‌گذار این پروژه كل هزینه‌ها را خودش تأمین می‌كند و از تسهیلاتی استفاده نكرده است.
به گفته وی سرمایه‌گذار این پروژه، ایرانی مقیم خارج از كشور است.
رحمت عباس‌نژاد، مدیر كل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران نیز درباره پروژه احداث نخستین هتل 7 ستاره كشور (سماموس) به خبرنگار فارس گفت: سرمایه‌گذار هتل سماموس در منطقه گردشگری سفیدتمشك رامسر بنابر تشریفات قانونی و اخذ استعلام‌ها و تأیید نقشه‌های معماری در كمیته تخصصی بررسی نقشه‌های معماری در سال 85 موفق به اخذ پروانه ساختمانی هتل 5 ستاره شد اما متقاضی تقاضای واگذاری 4 هكتار از اراضی منابع طبیعی را داشت و به دنبال احداث هتل 7 ستاره بود.
وی در ادامه افزود: این موضوع در كمیته فنی بررسی طرح‌های گردشگری استان مازندران بررسی شد و با واگذاری 21 هكتار به صورت مجتمع تفرجگاهی و هتل 7 ستاره موافقت شد و موضوع در كارگروه شهرسازی و معماری مطرح و با تعیین كاربری اراضی واگذار شد و الحاق آن به روستای سفیدتمشك موافقت شد و طی آن مقرر شد نحوه دسترسی به سایت، تهیه گزارش زیست محیطی و بهره‌برداری از چشمه‌های موجود در اراضی مزبور با مراجع ذی‌صلاح هماهنگی شود.
مدیر كل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران تصریح كرد: در نهایت نقشه‌های معماری هتل 7 ستاره با مساحت زیربنای 175 هزار متر مربع در 52 طبقه و تاسیسات جانمایی به مساحت 25 هزار و 440 متر مربع و پاركینگ 5 طبقه به ظرفیت 480 واحد به تصویب رسید.
عباس‌نژاد ادامه داد: سرمایه‌گذار تاكنون با تعداد محدودی ماشین‌آلات از منطقه خاكبرداری كرده است.
وعده‌های ساخت آكواریوم 8 طبقه، باند هلی‌كوپتر و… در هتل “سماموس ”
نام هتل 7 ستاره “سماموس ” از نام بلندترین كوه منطقه رامسر با ارتفاعی بیش از 3600 متر الهام گرفته شده است كه در تمام فصول سال پوشیده از برف است و در امتداد دریا بر شهرهای رودسر, كلاچای, چابكسر و رامسر اشراف دارد.
محمود طالبی،‌ مدیر مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای سماموس زمانی كه كلنگ این هتل 7 ستاره را بر زمین می‌زند وعده ساخت این هتل را در 7 سال می‌دهد كه شامل 2 برج است و برج اصلی آن هزار واحد اقامتی را شامل خواهد شد.
وی ادامه می‌دهد: این هتل شامل دهكده گردشگری، پاركینگ طبقاتی در 10 طبقه كه هر طبقه آن گنجایش 100 ماشین را دارد و امكانات ارتباطی از طریق فیبرنوری است. 12 سالن همایش خواهد داشت كه مجهز به هزار دستگاه ترجمه همزمان است و PAD هلیكوپتر آن از مقر سازمان ملل متحد الگوبرداری شده است.
سرمایه‌دار این پروژه با اشاره به این مطلب كه معماری این هتل برگرفته از عناصر معماری اسلامی، ایرانی از جمله زیگورات‌های چغازنبیل و شوش است و در طراحی گنبد آن نیز از مساجد اسلامی الگوبرداری شده است، می‌گوید: از مهمترین ویژگی‌های این هتل آكواریوم 8 طبقه است كه از طبقه همكف تا هشتم هتل، آكواریومی از آبزیان دریای خزر تعبیه خواهد شد كه از آب دریا تغذیه می‌كنند.
وی هزینه بهره‌برداری كامل این هتل را 100 میلیارد تومان عنوان كرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.