جمعه , 1 آذر 1398

ساخت دسته گل

طرز ساخت یك دسته گل
یك دسته گل را با رز قرمز كه نشانه دوستی و علاقه زیاد است تزئین میكنیم .برای شروع كار ابتدا برگهای كاج را در زیر كار میچینیم، سپس گل‌های رز را بر روی كاجها قرار می‌دهیم و سعی میكنیم كه غنچههای بستهتر در قسمت بالا قرار گیرند. برای چیدن ردیف بعدی كمی گردی را روی این گل‌ها قرار می­دهیم تا گل‌های طبقه بعدی ارتفاع خوبی داشته باشند و كاملاً خوابیده نباشند. و دوباره از گل‌های رز روی گردیها میچینیم. در نهایت از مقداری گردی برای قسمت پایین دسته گل استفاده میكنیم و آنرا با سیمی محكم میبندیم. گل رز را با گل مریم و گل‌های ریز استاتیس تزیین می‌كنیم و كلاً گل‌های ریز به رنگ سفید و لیمویی را می‌توان همراه رز استفاده كرد. این دسته گل را در كاغذهای كادو یا رنگی قرار داده با روبان تزیین میكنیم. بخاطر داشته باشید كه پاپیون و روبان مورد استفاده نباید تیره‌تر از رنگ گل اصلی ما باشد زیرا گل‌ها نمایی نخواهند داشت.
برای پیچیدن دسته گل فقط تیغها و یا برگ‌های اضافی پایین گل را كه احتمال آسیب رساندن به دست را دارند بر میداریم.
برای نگهداری این نوع دسته گل‌ها ابتدا ۲-۱ سانتی‌متر از انتهای ساقه‌ها را كوتاه كرده و حدود ۲ دقیقه در آب ولرم قرار داده، سپس در آب خنك می‌گذاریم. اگر گل‌ها دارای ساقه‌ی چوبی و محكم بودند ابتدا انتهای ساقه را لِه می‌كنیم تا آبكشی آن بهتر شود.
طرز ساخت دسته گل دیگر
گل لیلیوم را به عنوان گل اصلی انتخاب كرده و در وسط قرار می‌دهیم. سپس آلستومریا را در زیر آن و گردی‌ها را بین این گل‌ها قرار ‌دهید. گل‌های لیسانتیوس را كمی پایین‌تر و دور تا دور دیگر گل‌ها قرار داده و دسته گل را از همه طرف به یك اندازه پُر ‌كنید و از گل استاتیس برای پُر كردن زیر كار استفاده ‌كنید. از گردی‌های كوتاه و تو پُر نیز استفاده كنید. در زیر كار برگ‌های درشت قرار دهید. برگ‌های ظریف شمشاد و برگ‌های ازگیل را هم می‌توان در این كار استفاده كرد. بخاطر داشته باشید همیشه برگ‌های سالم را انتخاب كنید. در آخر دور دسته گل را محكم سیم پیچی كنید. كاغذ‌های تزیینی یا تور را زیر گل‌ها در اطراف آن قرار دهید و هماهنگی رنگی كاغذ با گل‌ها را در نظر داشته باشید. به این ترتیب یك دسته گل فانتزی زیبا خواهیم داشت.
این دسته گل برای هدیه دادن به دوستان صمیمی مناسب است.
منبع: هنرکده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *