پنج شنبه , 10 آذر 1401

زیبایی و مقدار هوش با هم تناسب دارند

زیبایی و مقدار هوش با هم تناسب دارند
بر اساس نتایج آخرین تحقیقات پژوهشگران انگلیسی و آمریکایی نشان میدهد افرادی که از جذابیت فیزیکی بالایی برخوردار هستند، باهوشتر از سایر افراد هستند.
پژوهشگران انگلیسی در تحقیقات خود که درباره رشد کودکان از سن کودکی تا سن بزرگسالی بر روی هفده هزار و چهارصد و نوزده فرد انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که در این کشور مردانی که جذابیت فیزیکی بالایی دارند، به طور متوسط 6/13 درصد ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر مردان دارند و زنان زیبا نیز از 4/11دهم درصد ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر زنان برخوردارند. تحقیق دیگری که در آمریکا درباره سلامتی افراد بزرگسال بر روی سی و پنج هزار جوان آمریکایی صورت گرفت، نتایج مشابهی را نشان داد.
ساتوشی کانازاوا ، مسئول این تحقیق در انگلیس که پژوهشگر مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics نیز است، گفت چنین افرادی که این موهبت از طرف خداوند به آنها داده شده است به طور متقابل می توانند جذابیت ایجاد کنند و نژادی با قدرت هوشی و جسمی بالاتری به دنیا بیاورند.
به گزارش پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان مکسی سیانس، وی افزود این تحقیق که افراد زیبا، باهوش تر هستند، کاملا علمی است، اما دستورالعملی برای قضاوت درباره افراد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.