چهارشنبه , 6 مهر 1401
نوا

زندگي فرهنگيان بهتر مي‌شود

زندگي فرهنگيان بهتر مي‌شود

گزارش واحد مرکزي خبر، عليرضا علي احمدي، وزير آموزش و پرورش گفت: براي اجراي قانون مديريت خدمات کشوري براي فرهنگيان سراسر کشور و افزايش حقوق فرهنگيان و بازنشستگان اعتبار جداگانه اي درنظر گرفته شده است و سطح معيشت فرهنگيان به طور محسوس افزايش مي يابد.

به گفته علي احمدي احکام آزمايشي فرهنگيان بازنشسته بر اساس قانون خدمات مديريت کشوري به زودي صادر مي شود و به تدريج احکام شاغلين آموزش و پرورش بر اساس اين قانون صادر مي شود.

وزير آموزش و پرورش از پرداخت بدهى هاى قانونى معوقه آموزش و پرورش از بيش از يک دهه گذشته، در دولت نهم خبر داد و افزود: تاکنون بيش از 65% پاداش بازنشستگان عادى و پيش از موعد سال 87 نيز پرداخت شده است.

وى با اشاره به لزوم تحول در نظام آموزش و پرورش از تدوين 70% از اسناد طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با اجراى اين طرح از روزمرگى و رفتارهاي سليقه اى که در برخى حوزه ها وجود دارد، پرهيز مي شود.

على احمدى با اشاره به تدوين سند خلاقيت و نوآورى، سند برنامه درس ملى و فلسفه آموزش و پرورش گفت: اين سند در ارديبهشت، در يک گردهمايى علمى به نمايش درمي آيد و در معرض نقد و ارزيابى کارشناسان قرار مي گيرد.

او افزود: با توجه به شعار امسال که سال اصلاح الگوى مصرف است، ساماندهى فضاهاى آموزش و نيروى انسانى و استفاده از فناورى هاى جديد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است و امسال بودجه سرانه اين وزارتخانه صرف اولويت هاى نخست آموزش و پرورش مى شود.

وزير آموزش و پرورش درباره اتصال مدارس به شبکه هاى اينترنت و اينترانت گفت: با تفاهم نامه اى که با وزارت ارتباطات و فناورى اطلاعات منعقد شده، درمرحله نخست با 200 ميليارد ريال اعتبار ، 20 هزار مدرسه در کشور به شبکه اينترنت و اينترانت وصل مى شود.

على احمدى ادامه داد: پارسال 32 هزار خودرو با تسهيلات بين فرهنگيان کشور توزيع شد که معادل همه خودروهايي است که در 30سال گذشته بين فرهنگيان توزيع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.