جمعه , 15 مهر 1401

زنان باردار هرگز از این خوراکی مصرف نکنند!!

زنان باردار هرگز از این خوراکی مصرف نکنند!!

محققان توصیه می کنند اگر باردار هستید هرگز از این خوراکی مصرف نکنید زیرا باعث نقص در جنین تان می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامینA به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می شود.
به گزارش فارس حمیدرضا درستی مطلق افزود: جگر از نظر تغذیه ای بسیار ارزشمند است و سرشار از ویتامین B12 است که این ویتامین می تواند برای خون سازی بسیار مفید باشد.
وی گفت: جگر سرشار از ویتامینA است. این ویتامین یکی از ویتامین های بسیار مهم است و در بسیاری از فعالیت های حیاتی بدن نقش دارد.در رشد و نمو و کیفیت بینایی موثر است، همچنین نقش اساسی در حفظ بافت های مخاطی بدن (مثل لایه های مخاطی اندام های گوارشی) دارد، این ویتامین در تقویت دستگاه ایمنی بدن و در تولید مثل نیز موثر است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جگر علاوه بر ارزش غذایی که دارد به دلیل اینکه مواد سمی در آن جمع می شود، مصرف آن می تواند، در بدن مشکل ایجاد کند.
درستی گفت: اگر جگر به مقدار زیادی مصرف شود، این مواد و سموم در بدن فرد تجمع پیدا می کند. به همین علت به افراد توصیه می شود که بیش از 2 بار در ماه جگر مصرف نکنند.
وی اضافه کرد: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامینA به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می شود و سمومی که در جگر تجمع پیدا کرده است، برای مادر باردار مشکل ایجاد می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.