جمعه , 4 خرداد 1397

روش تهیه پیتزا پیراشکی

روش تهیه پیتزا پیراشکی

در این بخش روش تهیه پیتزا پیراشکی را به شما اموزش خواهیم داد.


موارد لازم جهت خمیر :

تخم مرغ
یکی دو تا
روغ مایع
نصف لیوان
شیر
یک لیوان
آردسه چهار لیوان
نمکبه مقدار لازم


مواد لازم جهت داخلپیراشکی:

طرز تهیه :

اول باید خمیرش رو درست کنید. توی یه کاسه گود،تخم مرغرو بریزید و با چنگال هم بزنید. روغن رو اضافه کنید و دوباره هم بزیند. شیر رو هم بریزید و سپس آرد و کم کم اضافه کنید.

نکته مهم : اگر تا قبل از اینکه تمام آرد رو بریزید، متوجه شدید که مقدار خمیر کم است، می توانید همانجاتخم مرغو کمی شیر و روغن اضافه کنید (شیر بیشتر باشه) و آرد بیشتری بریزید.

تا جایی آرد اضافه کنید کهخمیربه دست نچسبد. سپس در نایلون فریزر قرار دهید و اجازه دهید قدری در هوای اتاق استراحت کند !

روش تهیه پیتزا پیراشکی

1- به سراغ مواد داخل آن بروید. می توانید ازگوشتچرخ کرده وجعفریوقارچنیز استفاده کنید. این دیگر بستگی به سلیقه خودتان دارد. من در خانه سوسیس وسیب زمینیداشتم. اینها و فلفلدلمهرا نگینی خرد میکنیم و جدا جدا سرخ می کنیم و باقارچخرد شده مخلوط می کنیم ( روی حرارت) سپسسس قرمزرا می ریزیم و هم می زنیم. نباید آب داشته باشد. می گذاریم سرد شود.

حالا باید خمیر را روی یک تخته با وردنه باز کنیم. حتماً باید قدری آرد بریزیم .سپس به اندازه دلخواه یا با قالب یا ته لیوان یانعلبکییا هر وسیله ای که خواستیم (!)، از آن در بیاوریم. سپس باید قدریپنیرپیتزای رنده شده بریزیم و بعد از موادمان که نباید داغ باشد(وگرنه خمیر را سوراخ می کند.) را روی خمیر بریزیم. دوباره کمیپنیرپیتزامی ریزیم و خمیر را می بندیم.

روش تهیه پیتزا پیراشکی

2- سپس دو طرف خمیر را به هم می چسبانیم و با دست، چین می دهیم.

3- بعد از اتمام این کار، روغن را داغ می کنیم. احتیاج به ظرف گود نداریم. ازماهیتابهاستفاده می کنیم. وپیراشکیها را خوب سرخ می کنیم. برعکسسمبوسهکه خیلی روغن می برد،پیراشکیپسر خوبی است و زیاد روغن نمی برد ! بعد از آن نوش جان می کنیم !

روش تهیه پیتزا پیراشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *