چهارشنبه , 2 بهمن 1398

رستوران نمکی شیراز

رستوراني نمكي بي نظري در خيابان عفيف اباد شيراز احداث شده است.

رستوران نمک

رستوران نمکدر شیراز واقع در خیابان عفیف آباد، با طراحی ویژه و منحصر به فردی به زیربنای ١٥٠ متر مربع در دو طبقه واقع شده است.

رستوران نمکی شیراز

طراحی یک رستوران با اهداف معماری سبز

رستوران نمکی شیراز

نمک طبیعی با انتشار یون‌های cl2 و o2 هوای پیرامون خود را تصفیه نموده

نمک به عنوان قوی‌ترین و ایمن‌ترین عنصر طبیعی با خاصیت گندزدایی جهت طراحی یک رستوران با اهداف معماری سبز مورد توجه معماران قرار گرفت. نمک طبیعی با انتشار یون‌های cl2 و o2 هوای پیرامون خود را تصفیه نموده و هوای آلوده شهری را به نحوی فیلتر می‌کند. گروه طراحی این پروژه با توجه به قرارگیری معادن نمک طبیعی و دریاچه‌ها در نزدیکی پروژه که از آن‌ها نمک تهیه می‌شود، تصمیم گرفت که کلرستوران نمکرا از اشکال مختلف نمک چون پودر، سنگ و لایه‌های فشرده نمکی بسازد.

رستوران نمکی شیراز

کل رستوران نمک از اشکال مختلف نمک چون پودر، سنگ و لایه‌های فشرده نمکی ساخته شده

رستوران نمکی شیراز

رستوران نمک در شیراز

رستوران نمکی شیراز

رستوران نمکی بسیار زیبا و شگفت انگیز

همچنین دیواره‌ها و سکوهای نشیمن با الهام از لایه‌بندی غارهای نمکی و به صورت مدرن طراحی شدند به نحوی که پاسخگوی مراجعین رستوران و عملکردهای خاص آن چون اشپزخانه و کانتر فروش باشد.

رستوران نمکی شیراز

کلیه میزهای رستوران نمک از سنگ نمک طبیعی طراحی و ساخته شدند

طراحی پلکانرستوران نمکعلاوه بر تمامی نکات اجرایی می‌بایست در امتداد دیواره‌های شکل‌دهنده فضا باشد و امتداد فضای طبقه پایین را با حرکتی پیچشی به طبقه بالا منتقل کند. کف پله‌ها و صندلی‌ها و دستگیره درب ورودی از ذوب قوطی‌های نوشابه آلومینیومی جمع‌آوری شده از رستوران‌های پیرامون پروژه، ریخته‌گری شدند.

رستوران نمکی شیراز

نمک به عنوان قوی‌ترین و ایمن‌ترین عنصر طبیعی با خاصیت گندزدایی

کلیه میزهایرستوران نمکاز سنگ نمک طبیعی طراحی و ساخته شدند. همچنین صندلی‌ها به صورت اختصاصی برای پروژه طراحی و با آلومینیوم ریخته‌گری شدند. همه اتصالات شیشه‌ها و دستگیره درب ورودی نیز برای این پروژه طراحی و ریخته‌گری شده است.

رستوران نمکی شیراز

رستوران نمک در شیراز واقع در خیابان عفیف آباد، با طراحی ویژه و منحصر به فرد

کجارو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *