جمعه , 24 آبان 1398

درد زایمان برای مادران مفید است

درد زایمان برای مادران مفید است
درد زايمان سبب مي شود روند تولد نوزاد در بدن تنظيم شده و شکل طبيعي خود را طي کند. دکتر دنيس والش استاد دانشگاه ناتينگهام در اين باره گفت: درد زايمان سبب مي شود روند تولد نوزاد در بدن تنظيم شده و شکل طبيعي خود را طي کند.
علاوه بر اين اين درد کمک مي کند ارتباط مادر و فرزند از همان لحظه هاي اوليه تولد کودک تقويت شده و مادر براي پذيرش مسئوليت مادري خود آماده شود.
اما آمارها نشان مي دهد ميزان مصرف مسکن ها در هنگام زايمان در بيمارستان ها روبه افزايش است.
بر اساس گزارش هاي ارائه شده ميزان مصرف مسکن ها در هنگام ازدواج در طي بيست سال گذشته افزايش داشته است و با وجود اين که امروزه دانشمندان راه هاي جايگزيني براي کاهش درد زايمان پيشنهاد کرده اند هنوز هم استفاده از اين روش ها طرفدار زيادي ندارد.
او گفت: درد زايمان تاثيرات رواني مثبتي بر روي مادر دارد و او را براي مادر بودن آماده مي کند.
همچنين بدن در حين زايمان ماده اي به نام اندورفي آزاد مي کند که ميزان درد را کاهش مي دهد.
ما اطلاع چنداني از اثرات جانبي مصرف اين مسکن ها در دست نداريم و اگر ميزان مصرف اين داروها همچنان افزايش پيدا کند ممکن است در آينده شاهد عوارض سو » آن باشيم.
يکي از نگراني هاي ما اين است که بيمارستان ها نيز زنان را براي استفاده از اين مسکن ها تشويق مي کنند و سهم زيادي در رشد مصرف اين داروها بازي مي کنند.
آمارها نشان مي دهد درصد زناني که از سال 1989 تا 1990 مسکن مصرف کردند از 17 درصد به 33 درصد در سال 2007 تا 2008 افزايش پيدا کرده است.
در حال حاضر روش هاي ديگري مانند هيپنوتيزم، يوگا، ماساژ و همچنين تولد در آب براي کاهش درد زايمان پيشنهاد مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *