جمعه , 11 فروردین 1402

داروها بدنسازی

اکستاسي :
محرک سيستم اعصاب مرکزي است ، به صورت قرص و کپسول مصرف ميشود و به عنوان رقص آور در مجالس و مهماني ها ( پارتي ) مصرف مي شود. اثر روان درماني خوبي دارد ولي فعلا غير مجاز است و اثر اعتياد آور دارد . ناراحتي هايي از جمله ناراحتي هاي دندان و قفل شدن فک و صورت رو به همراه دارد !
ماري جوانا :
توهم زا است . اعتياد آور است . حافظه و رانندگي را مختل ميسازد ، کساني که مصرف ميکنند پر حرف و مست هستند و اشتهاي زيادي دارند . مشکلات قلبي و زايمان زود رس رو هم به دنبال دارد !

هروئين :
قدرت اعتياد آوري قويي دارد ، ضد درد است ، بصورت تزريق يا دود مورد استفاده قرار ميگيرد . يبوست ، کاهش ميل جنسي ، بد غذايي را به دنبال دارد . مبتلايان به ايدز ، هپاتيت و سفليس اکثراً هروئيني هستند !
الکل :
اعصاب مرکزي را ضعيف ميکند . مسکن است . از راه دهان به صورت شراب ، آبجو ، ويسکي مصرف ميشود . براي ضد عفوني در جراحي مفيد است . در تزريقات کاربرد مفيد دارد . تغيير شخصيت ، حافظه ضعيف ، بي اختياري دفع ادرار و مدفوع و تشنج از ديگر اثرات مضر آن است !

اکسي متولون ( باعث حجيم و قدرتمند شدن بدنسازان ميشود ) اما :
از اکسي متولون براي درمان کم خوني استفاده ميشود . ولي اکثر بچه هايي که بدنسازي کار ميکنن به دليل اينکه خيلي سريع جواب ميده از اين قرص استفاده ميکنن ، ولي نميدونن که باعث ريزش مو ، اختلال در نزديکي ، در موارد مصرف بسيار بالا موجب عقيم شدن و عصبي بودن را به دنبال دارد !

گلوتامين :
اکثر بدنسازان فکر ميکنن که گلوتامين حجم آور است ، در صورتي که اصلا اينگونه نيست ، گلوتامين براي درمان مفاصل به کار برده ميشود . ” درد مفاصل ، ساييدگي و له شدگي و …)

تستسترون :
براي درمان کاهش ميل جنسي مردان و سرطان غير قابل درمان زنان به کار ميرود ، ولي متاسفانه به دليل اينکه باعث زياد کردن حجم و قدرت ميشود ، بين بدنسازان و پاورليفتينگ کارها طرفداران زيادي دارد !

سوماتروپين :
هورمون رشد انساني ، درمان کوچکي قد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.