پنج شنبه , 14 مهر 1401

خوردن سبزي و ميوه تشنگي روزه‌داران را كمتر مي‌كند

خوردن سبزي و ميوه تشنگي روزه‌داران را كمتر مي‌كند
جام جم آنلاين: يك كارشناس و متخصص تغذيه گفت: خوردن مواد غذايي پرفيبر از جمله سبزيجات و ميوه‌ها هنگام سحر باعث مي‌شود ، روزه‌داران در طول روز كمتر احساس تشنگي كنند.
دكتر علي حسيني نسب در گفتگو با مهر با بيان اين كه اين عمل باعث رقيق شدن شيره معده و در نتيجه نفخ و اختلال در هضم مي‌شود به روزه‌داران توصيه كرد تا ميوه و سبزيجات به دليل داشتن املاح و فيبر زياد در هنگام سحر مصرف كنند تا تشنگي بر آنان غلبه نكند.
وي تاكيد كرد: همچنين مصرف ميوه‌ها و سبزيجات باعث جلوگيري از افزايش ناگهاني قند خون و ترشح انسولين بالاي بعد از آن مي‌شود و قند موجود در ميوه‌ها در بدن ديرتر از قندهاي ساده جذب مي‌شود و فرد ديرتر احساس گرسنگي خواهد كرد.
اين كارشناس تغذيه تصريح كرد: روزه‌داران سعي كنند مواد غذايي سرخ شده، پرچرب و شيرين و ادويه‌جات در سحري مصرف نكنند چون تشنگي را در طول روز افزايش مي‌دهد.
حسيني‌نسب با اشاره به اين كه ساعات روزه در ماه رمضان امسال حدود 16 تا 17 ساعت طول مي‌كشد، گفت: مهم‌ترين اصل در اين زمان حفظ آب بدن روزه‌داران است و افراد بايد به منظور كاهش دردها و فشار معده افطاري را با يك غذاي سبك آغاز كنند.
وي حفظ آرامش و آهسته غذا خوردن به منظور آمادگي بدن بعد از چندين ساعت استراحت را يك اصل و ضرورت مهم براي روزه‌داران خواند و گفت: غذا بايد به درستي جويده و به آرامي بلعيده شود.
وي اظهار كرد: بهترين حالت براي روزه‌داران اين است كه با صرف يك وعده غذاي سبك هنگام افطار مي‌توانند حداقل 2 ساعت بعد كمي بيشتر غذا بخورند.
اين كارشناس تغذيه خوردن غذاهاي پروتئيني به همراه برنج و ميوه و سبزي را در موقع سحر به روزه‌داران توصيه كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.