پی سی پارسی تغذيه خواص عالی فرآورده‌ های پروبیوتیك

خواص عالی فرآورده‌ های پروبیوتیك

خواص عالی فرآورده‌ های پروبیوتیك
فراورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه پس از مصرف در روده ساكن می‌شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان دارند؛
فرآورده‌های پروبیوتیك از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند
 یك متخصص تغذیه گفت: فرآورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه مصرف آنها از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كند.
سید ضیاءالدین مظهری  اظهار داشت: میانگین سرانه مصرف شیر در ایران نسبت به استانداردهای جهانی پایین است و اگر این روند ادامه داشته باشد، می‌تواند در نسل‌های آینده مشكلات فراوانی از جمله مشكلات اسكلتی ایجاد كند.
وی گفت: افراد از مصرف لبنیات پرچرب خودداری كنند به دلیل اینكه موجب افزایش كلسترول بد خون می‌شود و حالت ارتجاعی رگ‌ها را نیز كاهش می‌دهد. همچنین در برخی مواقع موجب افزایش فشار خون می‌شود.
این متخصص تغذیه اضافه كرد: اگر به لبنیات 30 تا 40 درصد خامه اضافه شود، موجب لذیذ و خوشمزه‌تر شدن آن می‌شود؛ اما درصد قابل‌توجهی از چربی آن در بدن ذخیره و موجب بروز بیماری‌های مختلف می‌شود.
مظهری بیان داشت: كودكان می‌توانند از لبنیات پر چرب استفاده كنند اما بزرگسالان به‌ویژه افراد سالمند بهتر است از محصولات لبنی با چربی بسیار پایین و لبنیات پروبیوتیك استفاده كنند.
وی ادامه داد: فراورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه پس از مصرف در روده ساكن می‌شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان دارند؛ این باكتری‌ها برای بدن مفید هستند و از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند.
منبع : pcparsi.com
دسته : تغذيه بازدید : 3517 منتشر شده در : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۷ توسط : مرتضی
در موردتغذيه بیشتر بخوانید
X
کانال تلگرام جوکشاد