•  

 • خواص عالی فرآورده‌ های پروبیوتیك

  خواص عالی فرآورده‌ های پروبیوتیك
  فراورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه پس از مصرف در روده ساكن می‌شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان دارند؛
  فرآورده‌های پروبیوتیك از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند
  یك متخصص تغذیه گفت: فرآورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه مصرف آنها از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كند.
  سید ضیاءالدین مظهری اظهار داشت: میانگین سرانه مصرف شیر در ایران نسبت به استانداردهای جهانی پایین است و اگر این روند ادامه داشته باشد، می‌تواند در نسل‌های آینده مشكلات فراوانی از جمله مشكلات اسكلتی ایجاد كند.
  وی گفت: افراد از مصرف لبنیات پرچرب خودداری كنند به دلیل اینكه موجب افزایش كلسترول بد خون می‌شود و حالت ارتجاعی رگ‌ها را نیز كاهش می‌دهد. همچنین در برخی مواقع موجب افزایش فشار خون می‌شود.
  این متخصص تغذیه اضافه كرد: اگر به لبنیات 30 تا 40 درصد خامه اضافه شود، موجب لذیذ و خوشمزه‌تر شدن آن می‌شود؛ اما درصد قابل‌توجهی از چربی آن در بدن ذخیره و موجب بروز بیماری‌های مختلف می‌شود.
  مظهری بیان داشت: كودكان می‌توانند از لبنیات پر چرب استفاده كنند اما بزرگسالان به‌ویژه افراد سالمند بهتر است از محصولات لبنی با چربی بسیار پایین و لبنیات پروبیوتیك استفاده كنند.
  وی ادامه داد: فراورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه پس از مصرف در روده ساكن می‌شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان دارند؛ این باكتری‌ها برای بدن مفید هستند و از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند.


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *