پنج شنبه , 10 آذر 1401

خبرهای جدید از 4 ستاره سینمای ایران!

خبرهای جدید از 4 ستاره سینمای ایران!

بهرام رادان که پس از بازی در فیلم «سنتوری» اثر داریوش مهرجویی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را شکار کرد، در…

حامد بهداد
امسال با فیلم سینمایی «زندگی با چشمان بسته» به کارگردانی «رسول صدرعاملی»، میهمان جشنواره فجر می‌شود. این فیلم که صداگذاری آن مراحل پایانی را می‌گذراند، داستان خواهر و برادری است که در یک محله قدیمی‌زندگی می‌کنند و با اتفاق های زیادی مواجه می‌شوند. «زندگی با چشمان بسته» پس از فیلم های «دیشب باباتو دیدم آیدا»، «من ترانه پانزده سال دارم» و «دختری با کفش های کتانی»، به نوعی بیانگر دغدغه های اجتماعی رسول صدرعاملی است. در این فیلم که براساس فیلم نامه ای از «محمود اربابی» جلوی دوربین رفته است، به جز حامد بهداد، بازیگران دیگری چون ترانه علیدوستی، پولاد کیمیایی، فرهاد قائمیان، پریوش نظریه، الهام پاوه نژاد، اندیشه فولادوند، آناهیتا افشار، عاطفه رضوی، علی مردانی و گلاره شهبازیان، به ایفای نقش پرداخته اند.حامد بهداد که تا چندی پیش فیلم «دلخون» با بازی وی، بر پرده سینماهای کشور بود، فیلم «شبانه روز» را به کارگردانی «امید بنکدار» و «کیوان علیمحمدی»، در نوبت اکران عمومی‌دارد.

هانیه توسلی
با پایان یافتن مراحل فنی فیلم «عصر روز دهم» به کارگردانی «مجتبی راعی»، نامش در فهرست بازیگران جشنواره فجر امسال ثبت می‌شود. این فیلم هم اکنون آخرین مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد، تا برای حضور در جشنواره فجر آماده نمایش شود. داستان «عصر روز دهم» از خرمشهر و در دوران جنگ ایران و عراق آغاز می‌شود. این فیلم زندگی خانواده ای را به تصویر می‌کشد که جنگ باعث جدایی آن ها از یکدیگر می‌شود. اما پس از وقایع دیگری ازجمله سقوط صدام و جنگ آمریکا و عراق، آن ها یکدیگر را دوباره پیدا می‌کنند. به جز هانیه توسلی، بازیگرانی چون احمد مهران فر، صغری عبیسی، سلیمه رنگزن و زهره حمیدی، در «عصر روز دهم» حضور دارند. هانیه توسلی که تا چندی پیش، مجموعه تلویزیونی «شمس العماره» سامان مقدم را در حال پخش داشت، فیلم «زمان می‌ایستد» ساخته علیرضا امینی را در نوبت اکران دارد که تکلیف نمایش عمومی‌آن، هنوز مشخص نشده است.

بهرام رادان
امسال با فیلم «آدمکش»، جدیدترین ساخته «رضا کریمی»، میهمان جشنواره فجر می‌شود. این فیلم که هم اکنون «آریا عظیمی‌نژاد» موسیقی متن آن را برای حضور در جشنواره می‌سازد، چندی پیش توسط «هایده صفی یاری» مرحله تدوین را پشت سر گذاشت. نسخه اولیه «آدمکش» چند روز پیش، برای بازبینی هیئت انتخاب، به دفتر جشنواره فجر ارسال شد. بیشتر سکانس های «آدمکش» در تهران، لواسان و حوالی رامسر، جلوی دوربین رفته است. به جز بهرام رادان بازیگران دیگری چون حامد بهداد، مهتاب کرامتی، لیلا اوتادی، سیامک صفری، قطب الدین صادقی، افسانه بایگان، علی اصغر طبسی، امیر مهدی کیا، فرامرز روشنایی، شهرزاد کمال زاده و علی مرادی در این فیلم حضور دارند. «آدمکش» مضمونی اجتماعی دارد و یک درام روانشناختی است. بهرام رادان که پس از بازی در فیلم «سنتوری» اثر داریوش مهرجویی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را شکار کرد، در فیلم‌های دیگری چون «خون بازی»، «شمعی در باد» و «کنعان»، ایفای نقش کرده است. فیلم «تردید» ساخته «واروژ کریم مسیحی» و بازی «بهرام رادان»، تا چندی پیش بر پرده سینماهای کشور بود.

مهرانه مهین ترابی
به زودی با سریال «پرانتزباز»، به کارگردانی «کیومرث پوراحمد»، میهمان تلویزیون می‌شود. تاکنون صداگذاری ۱۴ قسمت از این مجموعه تلویزیونی، توسط «حامد رضی» به پایان رسیده است. این سریال که قرار است پس از دهه فجر پخش شود، در ۲۶ قسمت ۶۰ دقیقه ای ساخته خواهد شد. اکبر عبدی، رضا کیانیان، مرضیه برومند، مجید سعیدی، ابراهیم آبادی، بهرام شامحمدلو، مهدی احمدی، رضا بابک، فردوس کاویانی، طناز طباطبایی، شاهرخ نورمحمدی، حسین عابدینی، عطیه غبیشاوی و مهدی باقربیگی، از دیگر بازیگرانی هستند که در «پرانتز باز» ایفای نقش کرده اند. این سریال درباره ساختمان متروکه ای است که زمانی، یک مسافرخانه قدیمی‌بوده است. مهرانه مهین ترابی تا چندی پیش سریال تلویزیونی «شمس العماره» به کارگردانی سامان مقدم را در حال پخش داشت. «کیومرث پوراحمد» پیش از «پرانتزباز» ،سریال های «سرنخ» و «قصه های مجید» را کارگردانی کرده است.
منبع: khorasannews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.