دوشنبه , 29 اسفند 1401

خبرهای جدید از طناز طباطبایی

خبرهای جدید از طناز طباطبایی
طناز طباطبایی که در فیلم «صداها»ی فرزاد موتمن بازی در خور توجهی از خود ارائه داد، تا چندی پیش….
بیژن امکانیان در روایتی از دفاع مقدس
بیژن امکانیان بازی در فیلم تلویزیونی «فرمانده»، به کارگردانی «علی عطشانی» را به پایان رساند. این فیلم که هم اکنون مرحله تدوین هم زمان تصاویر را پشت سر می‌ گذارد، برای پخش در ایام محرم از شبکه دوم سیما آماده می‌شود.این فیلم در لوکیشن هایی چون بازار شاپور، شهرک دفاع مقدس، آسایشگاه ثارا…، گمرک تهران و ناصرخسرو جلوی دوربین رفته است. «فرمانده» داستان یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند که در شرایط فعلی، همان روحیه و منش گذشته را دارد. وی در برابر ناملایمات زندگی هم چنان مقاومت می‌کند. رویارویی فرمانده با یکی از هم رزمانش در ایام محرم، نقطه عطف داستان است. در این فیلم به جز بیژن امکانیان بازیگران دیگری چون محمدرضا داوودنژاد، محمد عمرانی، مهرداد جلوخانی، نسرین نکیسا، آزاده شمس، مسعود سلیمانی فرد، الناز بهمن زاد و مهدی فقیه ایفای نقش کرده اند. بیژن امکانیان که در فیلم هایی چون «سربازهای جمعه» و «گل های داوودی» بازی کرده است، در فیلم «تقاطع» ابوالحسن داوودی نقش آفرینی درخشانی را در کارنامه اش رقم زد.
شبنم قلی خانی در راه سفر به مشهد
شبنم قلی خانی در فیلم «مسافر شب» ایفای نقش خواهد کرد. تصویربرداری این فیلم هفته جاری آغاز می‌شود. «مسافر شب» که کارگردانی آن را «اکبر نصیری جوزانی» بر عهده دارد، برای پخش در روز شهادت امام رضا(ع) از شبکه دوم سیما آماده می‌شود. این فیلم مضمونی اجتماعی و خانوادگی دارد و روایت داستان زندگی پیرزنی است که سال ها در آرزوی زیارت حرم امام رضا(ع) روزگار سپری می‌کند اما در راه سفر به مشهد اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد.«مسافر شب» در تهران و مشهد جلوی دوربین خواهد رفت و فیلم نامه آن را، «علیرضا افخمی» و «فیروزه قشقایی» نوشته اند. در «مسافر شب» علاوه بر شبنم قلی خانی دیگر بازیگرانی از جمله نیلوفر شهیدی، رحیم نوروزی و ایمان صفا ایفای نقش خواهند داشت. شبنم قلی خانی پس از بازی در فیلم «مریم مقدس» بیشتر در فیلم ها و سریال های تلویزیونی نقش آفرینی می‌کند.
مهدی امینی خواه دیگر روی خطوط راه نمی‌رود
مهدی امینی خواه ایفای نقش در فیلم «راه رفتن روی خطوط» به کارگردانی «علیرضا امینی» را به پایان رساند. تدوین این فیلم توسط کارگردان از نیمه گذشته است و هفته آینده به پایان می‌رسد. تصویربرداری «راه رفتن روی خطوط» در شهر کاشان به پایان رسید. این فیلم که مضمونی اجتماعی دارد، داستان نوجوانی به نام حامد را روایت می‌کند که مادرش را از دست داده و در گذشته نیز، شاهد تصادف پدرش با قطار بوده است. او با دیدن این حادثه قدرت تکلم خود را از دست می‌دهد. معلم وی تصمیم می‌گیرد برای بهبود، او را همراه خود به زیارت امام رضا(ع) ببرد. به جز مهدی امینی خواه بازیگران دیگری از جمله پویا امینی، معصومه آقاجانی، صفا آقاجانی، پوریا ایمانی، صدف احمدی، اکبر احمدی، عسل بدیعی، محمدتقی حسینی، زهره صفوی، مهدی صباغی، مهدی فقیه و امین کریمی‌در این فیلم حضور دارند.مهدی امینی خواه که چند سال پیش سرگرم بازی در فیلم و سریال های تلویزیونی بود، سال های اخیر بیشتر در شبه کمدی های سطحی به ایفای نقش می‌پردازد.
طناز طباطبایی با سینمای اجتماعی در راه جشنواره فجر
طناز طباطبایی با فیلم سینمایی «سبب من» به کارگردانی «بهرام بهرامیان» میهمان جشنواره فیلم فجر می‌شود. این فیلم هم اکنون روزهای پایانی فیلم برداری را، پشت سر می‌گذارد. قرار است «مصطفی خرقه پوش» تدوین «سبب من» را انجام دهد. این فیلم که متن آن را «بابک کایدان» نوشته است، مضمونی اجتماعی دارد. کارگردان در تلاش است تا «سبب من» برای نمایش در جشنواره فجر امسال آماده شود.
در این فیلم به جز طناز طباطبایی دیگر بازیگرانی چون فرهاد آئیش، مژگان بیات، مصطفی زمانی، امیرحسین فتحی، حمید فرخ نژاد، فاطمه معتمدآریا و فرخ نعمتی نقش آفرینی دارند.
طناز طباطبایی که در فیلم «صداها»ی فرزاد موتمن بازی در خور توجهی از خود ارائه داد، تا چندی پیش سریال «پرانتز باز» کیومرث پوراحمد را در حال پخش از سیما داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.