چهارشنبه , 9 آذر 1401

حکم قاتل “روح الله داداشی” اعلام شد

متهم ردیف اول به خاطر اینكه با اتهام قتل عمد روبه‌رو بود پس از محاكمه در دادگاه كیفری استان البرز، قضات دادگاه با اكثریت مطلق آرا رای به قصاص او در ملأعام دادند و قرار است حكم متهمان ردیف‌های دوم و سوم نیز به‌زودی اعلام شود.
به‌دنبال محاكمه عامل قتل قوی‌ترین مرد ایران در دادگاه كیفری استان البرز، قضات دادگاه رای به قصاص متهم در ملأعام دادند.
به گزارش البرز نیوز، در همین حال 2 متهم دیگر پرونده كه با اتهام شركت در نزاع منجر به قتل و شرب خمر روبه‌رو بودند نیز در دادگاه عمومی و انقلاب كرج محاكمه شدند.
جلسه محاكمه متهمان ردیف‌های دوم و سوم پرونده قتل روح‌الله داداشی صبح پنجشنبه گذشته و در حضور برادر مقتول و وكیل مدافع خانواده آنها در شعبه 101 دادگاه عمومی و جزایی استان البرز برگزار شد.
در این جلسه وكیل خانواده داداشی به نمایندگی از شاكیان از دادگاه برای متهمان درخواست اشد مجازات كرد و سپس متهم ردیف دوم با حضور در جایگاه به دفاع از خودش پرداخت.
او كه به شركت در نزاع منجر به قتل و ایراد صدمه عمدی به روح‌الله داداشی متهم است، درخصوص شب حادثه به قاضی دادگاه گفت: آن شب، ساعتی قبل از اینكه جنایت رخ دهد، من به همراه علیرضا (عامل قتل روح‌الله دادشی) و ناصر سوار ماشین پراید بودم كه در خیابان شاهین‌ویلا متوجه شدم راننده یك خودروی پرادو به من چپ‌چپ نگاه می‌كند. از طرز نگاه كردن او خوشم نیامد و از علیرضا خواستم سد راه پرادو شود و بعد از ماشین پیاده شدم.
همراه من علیرضا هم پیاده شد و به محض رسیدن به پرادو با راننده آن درگیر شدیم و او را كتك زدیم. سپس سوار ماشین شدیم و به راهمان ادامه دادیم تا اینكه بعد از چند دقیقه پشت خودروی آزرای روح‌الله داداشی قرار گرفتیم.
متهم ادامه داد: علیرضا بعد از چند بار بوق زدن، وقتی از كنار ماشین آزرا گذشت شروع به فحاشی به داداشی كرد. او هم ناراحت شد و ما را تعقیب كرد و دقایقی بعد سد راهمان شد. او می‌گفت كه می‌خواهد با ما حرف بزند اما ابتدا من و بعد هم علیرضا از ماشین پیاده شدیم و با راننده آزرا و فردی كه كنار او نشسته بود درگیر شدیم.
ما آن لحظه نمی‌دانستیم كه راننده آزرا روح‌الله داداشی است و زمانی كه من با دوست او درگیر بودم، ناگهان متوجه شدم كه علیرضا با برداشتن چاقویی از زیر صندلی، به طرف داداشی رفت و به او ضربه زد.
بعد از این ماجرا، من و علیرضا سوار ماشین شدیم و پا به فرار گذاشتیم. بعد همگی از هم جدا شدیم و به خانه رفتیم. فردای آن روز تازه شنیدم فردی كه با او درگیر شده بودیم یكی از قوی‌ترین مردان ایران بوده كه به‌علت شدت خونریزی جان خودش را از دست داده است اما باور كنید كه من در این ماجرا فقط با سر ضربه‌ای به سینه مقتول زدم و در قتل او نقشی نداشتم. پس از آن بود كه ابتدا علیرضا و بعد من و ناصر دستگیر شدیم.
بعد از حرف‌های جوان 19 ساله، متهم ردیف سوم به نام ناصر در جایگاه قرار گرفت. اتهام او مصرف مشروبات الكلی بود.
پسر جوان وقتی در مقابل قاضی قرار گرفت، گفت: زمانی كه حادثه اتفاق افتاد، من در خواب بودم.آن شب به‌خاطر اینكه مشروبات الكلی مصرف كرده بودم، حالم بد بود و روی صندلی عقب ماشین علیرضا خواب بودم و به همین دلیل ندیدم كه چه اتفاقی افتاد. اما فردای آن روز وقتی از ماجرا باخبر شدم، برادر علیرضا با من تماس گرفت و گفت كه حاضر است من و بقیه را فراری دهد اما من چون نقشی در جنایت نداشتم، از این كار خودداری كردم.
مهرپرور، وكیل خانواده داداشی در گفت‌وگو با همشهری گفت: بعد از اظهارات متهم ردیف سوم، قاضی دادگاه ختم جلسه را اعلام كرد و با صدور حكم متهم ردیف اول قرار است رای صادره درخصوص متهمان ردیف‌های دوم و سوم این پرونده به‌زودی اعلام شود.
وی درباره حكم پرونده متهم ردیف اول خاطرنشان كرد: متهم ردیف اول به خاطر اینكه با اتهام قتل عمد روبه‌رو بود پس از محاكمه در دادگاه كیفری استان البرز، قضات دادگاه با اكثریت مطلق آرا رای به قصاص او در ملأعام دادند و قرار است حكم متهمان ردیف‌های دوم و سوم نیز به‌زودی اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.