چهارشنبه , 9 آذر 1401

جدیدترین اتومبیل الکتریکی در جهان

جدیدترین اتومبیل الکتریکی در جهان

جدیدترین اتومبیل الکتریکی در جهان

به گفته شرکت میتسوبیشی، اتومبیل i-MiEV می‌تواند آغازی دوباره برای گسترش تولید موتورهای الکتریکی باشد. این اتومبیل الکتریکی اولین نمونه‌ای است که تحت آزمون تصادف قرار گرفته است و به زودی در کشور انگلستان در درسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

جدیدترین اتومبیل الکتریکی در جهان

i-MiEV توانایی حمل چهار مسافر را داشته و حداکثر وزن بار قابل حمل توسط آن 246 لیترعنوان شده است. در عین حال حداکثر سرعت این اتومبیل 140 کیلومتر بر ساعت بوده و بدون نیاز به شارژ قدرت طی مسافتی برابر 161 کیلومتر را خواهد داشت.

بسته باتری‌های اتومبیل جدید شرکت میتسوبیشی که وزن آن را نسبت به وزن نمونه مشابه بنزینی 200 کیلوگرم افزایش داده است، در سطح زیرین اتومبیل قرار گرفته و موتور 47 کیلوواتی آن نیز فضایی را در کنار چرخهای عقب اتومبیل اشغال کرده است.

جدیدترین نمونه اتومبیل الکتریکی جهان از اواسط 2009 میلادی در انگلستان و به منظور اجاره در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، با وجود خصوصیات منحصر به فرد این اتومبیل، قیمت احتمالی 35 هزار پوندی آن می‌تواند آینده تجاری i-MiEV را با خطر مواجه سازد. با این وجود شرکت میتسوبیشی حدود 200 مدل از این دستگاه‌ها را به منظور اجاره در انگلستان با قیمت ماهیانه 750 پوند، تا تابستان آینده ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.