پنج شنبه , 11 خرداد 1402

جايزه جشنواره باتومي برای پرويز پرستويي

پرويز پرستويي پس از دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد از جشنواره فيلم هاي هنري باتومي در گرجستان براي بازي در فيلم «بيست»، اين جايزه را از صميم قلب به مردم ايران تقديم کرد. بازيگر فيلم سينمايي «بيست» به کارگرداني عبدالرضا کاهاني که در بخش مسابقه چهارمين جشنواره فيلم هاي هنري باتومي به نمايش درآمد، پس از دريافت اين جايزه گفت؛« آنچه مسلم است تشويق براي هر شخصي خوشايند است و من هم هميشه از جايزه گرفتن همکارانم از صميم قلب خوشحال مي شوم.»
او با اشاره به حضور خود در «بيست» گفت؛ «زماني که کاهاني بازي در اين فيلم را به من پيشنهاد کرد بدون اطلاع از سوابق و تجربه هاي ايشان، فيلمنامه را خواندم. احساس کردم نگاه خوبي را دنبال مي کند و موضوع فيلم نيز که درباره روزمرگي زندگي آدم ها است مي تواند براي مخاطب جذاب باشد.» پرستويي در ادامه گفت؛ «از فيلمنامه اين فيلم متوجه شدم تراوش فکري کاهاني و حسين مهکام نويسنده هاي فيلمنامه خيلي همسو است. آنها به مسائل اجتماعي اشراف دارند و تاثير آن را به خوبي به تصوير کشيده اند. من هميشه منتقد سختگير کارهاي خودم هستم، اما وقتي در طول فيلمبرداري کارگروه را ديدم به فکر موفقيت هاي امروز فيلم بودم.» او در ادامه گفت؛ «درخشش «بيست» در داخل و خارج کشور حاصل زحمات شبانه روزي يک گروه است که در فضايي دوست داشتني با يکديگر کار کردند.
سينماي ايران جوايز متعددي در عرصه هاي بين المللي دريافت کرده است. به هر حال همه ما در هر بخشي نياز به تشويق داريم. جوايز توشه راهي است که ما بايد برويم و اين تشويق ها انرژي بيشتري به ما براي ادامه راه مي دهد.» بازيگر فيلم سينمايي «بيست» گفت؛ «براي تمام جوايزي که تاکنون فيلم «بيست» دريافت کرده است بايد به همه عوامل آن تبريک بگويم. تمام عوامل براي شکل گيري اين فيلم زحمت کشيدند. من براي تک تک جوايز اين فيلم در داخل و خارج از کشور خوشحال شدم.» بازيگر برگزيده جشنواره فيلم هاي هنري باتومي گرجستان در پايان گفت؛ «با وجود اوضاع و شرايط فعلي همه ما آب و خاک کشورمان را دوست داريم و اين موفقيت ها را مديون نگاه و تلاش مردم هستيم، به همين دليل با صميم قلب اين جايزه را به مردم کشورم ايران تقديم مي کنم.» فيلم سينمايي «بيست» با بازي پرويز پرستويي، عليرضا خمسه، مهتاب کرامتي، فرشته صدرعرفايي و… در جشنواره بيست و هفتم فيلم فجر به نمايش درآمد و بهار امسال اکران عمومي شد. اين فيلم جايزه بهترين بازيگر چهارمين جشنواره فيلم هاي باتومي را براي پرويز پرستويي به ارمغان آورد.
منبع : اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.