پنج شنبه , 17 آذر 1401

تندر90 (پارس تندر) آمد (+عکس)

توليد انبوه و تجاري اولين فيس‌ليفت خودرو تندر90 (پارس تندر) در ايران آغاز شد.

فيس‌ليفت تندر 90 با مشاركت رنو و سايپا طراحي و توليد شده است.


فيس‌ليفت تندر 90 تحت عنوان پروژه تندر SR (مخفف دو نام رنو و سايپا) در گروه خودروسازي سايپا طراحي و توليد شده كه بيشترين تفاوت اين فيس‌ليفت نسبت به تندر 90 فعلي، تغييرات در طراحي بدنه عقب اين خودرو است.

اولين فيس‌ليفت تندر 90 قرار است با نام پارس تندر وارد بازار شود. دليل اين نامگذاري اشاره به نام پارس با توجه به طراحي اين خودرو در ايران و همچنين اشاره به نام شركت پارس خودرو است كه اين خودرو در آن‌جا توليد مي‌شود.
اگرچه نمونه‌هاي آزمايشي پارس تندر سال گذشته به توليد رسيده و آزمايش‌هاي فني، كيفي و عملكردي براساس آن‌ها صورت گرفته بود، اما طبق جديدترين اطلاعات به دست آمده، توليد انبوه پارس تندر نيز از حدود دو هفته گذشته آغاز شده و تاكنون چند صد دستگاه از اين خودرو توليد و آماده ورود به بازار شده است.

هفته گذشته مديرعامل رنوپارس و نماينده رنو در ايران نيز از پارس تندر به عنوان يكي از محصولات جديد رنو جهت عرضه به بازار ايران نام برده بود.

حجم موتور پارس تندر مانند تندر90 فعلي، 1598 سي‌سي و استاندارد آلايندگي آن يورو4 است. اين خودرو مجهز به سيستم ABS و دو كيسه هوا بوده و مصرف سوخت تركيبي آن نيز 6.9 ليتر است.

قيمت عرضه اين محصول به بازار هنوز مشخص نشده است، اما انتظار مي‌رود حدود 21 ميليون تومان باشد. اين خودرو قرار است از نيمه دوم امسال وراد بازار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.