یکشنبه , 13 آذر 1401

تنبيه عجیب یک مرد برای بچه دار شدن زن

تنبيه عجیب یک مرد برای بچه دار شدن زن
زنی ۲۷ ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهيد محلاتی دادخواست نفقه خود را به قاضی يكی از شعب ارائه كرد.

فارس:این زن جوان در برابر قاضی شعبه ۲۳۵ این مجتمع قضایی خانواده با بیان اینكه شوهرم اصلاً به من خرجی نمی‌دهد و مواد غذایی كه برای خانه می‌خرد را خرجی من می‌داند، گفت: من نفقه می‌خواهم چرا كه طی این ۴ سال و نیم زندگی مشترك در این خصوص كوتاه آمدم ولی دیگر تحملم تمام شده و حقم را می‌خواهم.
وی با اشاره به اینكه فرزندی نداریم و مستأجر نیز هستیم، ادامه داد: شوهرم اصلاً خسیس نیست ولی مفهوم خرجی را نمی‌داند و می‌گوید زیر بار زور نمی‌رود ولی در واقع نفقه حق من است.
زن در حضور قاضی این پرونده بیان كرد: حاضر نیستم تحت هیچ شرایطی از درخواستم منصرف شوم چرا كه هنوز شوهرم مفهوم نفقه را نمی‌داند و فقط تهیه مواد غذایی برای منزل را نفقه من می‌داند؛ او حتی حاضر نیست پوشاك و پول توجیبی به من بدهد و فقط مواد غذایی منزل را مهیا می‌كند.
مرد ۳۴ ساله در دادگاه خانواده حاضر شد و با بیان اینكه نفقه‌ای كه همسرم می‌خواهد، نمی‌پذیرم چرا كه من برای او هیچ چیزی كم نگذاشته‌ام، افزود: در حقیقت هیچ‌گاه، همسرم كمبودی حس نكرده است و من هیچ گاه نمی‌گذارم یخچالمان خالی از مواد غذایی باشد؛ قصد ندارم زیر بار حرف زور بروم و نفقه‌ای به صورت مشخص به همسرم نمی‌دهم.
وی با اشاره به اینكه همسرم برای اینكه به تفریح خودش برسد، حاضر نیست فرزندی داشته باشیم، ادامه داد: در صورت بچه‌دار شدن نفقه مشخصی به همسرم می‌پردازم وگرنه مانند قبل خواهم بود.
زن در برابر قاضی گفت: نفقه‌ام را می‌خواهم و از این كه پول توجیبی ندارم، خسته شده‌ام؛ فرزنددار شدن من هیچ ربطی به پرداخت نفقه ندارد؛ فرزندی ندارم چرا كه دست و پاگیرم شده و نمی‌گذارد پیشرفت كنم.
بعد از چند دقیقه سكوت، قاضی زن و مرد را به مصالحه دعوت كرد و مرد را با توجه به مدارك موجود محكوم به پرداخت نفقه به زن كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.