یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

تلاش گوگل براي غيرقانوني كردن سانسور

تلاش گوگل براي غيرقانوني كردن سانسور
وبلاگ سياست عمومی گوگل نيز چند روز قبل اشاره كرده بود دولت ويتنام قانونd را معرفي كرده كه مسدود كردن سايت‌ها و ردگيرd كاربران را امكان‌پذير مي‌كند…

گوگل در حال همكاری با دولت آمریكا است تا تلاش كند بر اساس قوانین تجاری بین‌المللی، سانسور اینترنت را برای كشورها غیرقانونی سازد.
به گزارش ایسنا، به گفته یكی از مقامات این شركت، گوگل بر این باور است كه سانسور یك مانع تجاری بوده و شماری از وزارتخانه‌های دولت آمریكا با این شركت در حال همكاری‌اند تا این مسئله در سازمان تجارت جهانی مطرح شود.
به‌دنبال اختلاف گوگل با دولت چین پس از متهم كردن این كشور به هك سیستم‌های رایانه‌یی‌اش با هدف دست یافتن به اطلاعات مخالفان سیاسی، مساله سانسور به موضوع مورد علاقه این غول اینترنتی در ماه‌های اخیر تبدیل شده است.
وبلاگ سیاست عمومی گوگل نیز چند روز قبل اشاره كرده بود دولت ویتنام قانونی را معرفی كرده كه مسدود كردن سایت‌ها و ردگیری كاربران را امكان‌پذیر می‌كند.
ایده استفاده از سازمان تجارت جهانی برای وادار كردن چین و سایرین برای محدود كردن سانسور، بی‌سابقه به شمار نمی‌رود. نلی كروز، معاون اتحادیه اروپا، ماه گذشته در نخستین دیدارش از پكن به این اقدام اشاره كرده بود اما مقامات اروپایی به سرعت اظهارات وی را بی‌اهمیت جلوه داده و عنوان كرده بودند ابتدا باید پرونده‌ای مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.