سه شنبه , 29 خرداد 1397

ترکیب احتمالى استقلال و پرسپولیس در دربى

با توجه به روند نتیجه گیرى پرسپولیس و عملکرد بازیکنان این تیم بعید به نظر مى رسد برانکو سورپرایز خاصى در ترکیب داشته باشد.

ترکیب احتمالى استقلال و پرسپولیس در دربى

برانکو از هفته ابتدایى تاکنون کمتر پیش آمده تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کند و به نظر مى رسد در دیدار برابر استقلال نیز در دربى هشتاد و سوم با همان ترکیب دیدار تراکتور به میدان رود.


بر این اساس علیرضا بیرانوند درون دروازه این تیم به میدان خواهد رفت تا رکورد خیره کننده ٤ بازى بدون گل خورده مقابل آبى پوشان را ارتقا بخشد.


دروازه بان ثابت تیم ملى در دو بازى اخیر توانسته نظر کى روش را نیز به خود جلب کند، اکنون در بزرگترین آزمون فوتبالى اش قرار دارد و شاید این دیدار منتهى به اتفاقات بزرگى در زندگى شود. به همین منظور با تمرکز بالایى در آن حضور خواهد یافت.


خط دفاع پرسپولیس نیز با توجه به نمره قبولى در ٥ دیدار گذشته بدون تغییر پا به این میدان خواهند گذاشت تا آنها نیز براى رقابت هاى حساس آتى سنجیده شوند. بر این اساس محسن ربیع خواه در سمت چپ و حسین ماهینى در جناح راست دفاعى و محمد انصارى و سیدجلال حسینى در دفاع میانى عناصر این خط را تشکیل مى دهند.


باثبات ترین خطوط پرسپولیس در فاز تهاجمى و میانى است.


جایى که سه تفنگدار در کنار بهترین پاسور فصل گذشته قرار گرفته اند؛ کمال کامیابى نیا در هافبک دفاعى، محسن مسلمان در ضلع جلوى این لوزى و فرشاد احمدزاده در پست وینگر که از آنها به عنوان سه تفنگدار یاد مى شود در کنار امید عالیشاه در پست وینگر چپ قرار خواهند گرفت.


زوج خط حمله پرسپولیس را دو بازیکنى تشکیل مى دهند که سابقه گلزنى در دربى را در کارنامه دارند، مهدى طارمى که مرد همه کاره دربى قبل نام گرفته بود شاید اینبار آتش بازى جدیدى در ذهن دارد تا تمام اتفاقات ابتداى فصل را از اذهان پاک کند و على على پور که عنوان جوانترین گلزن دربى را به نام خود کرده، اینبار به دنبال باز کردن دروازه مهدى رحمتى باشد.


روى نیمکت نیز با این شرایط برانکو گزینه هاى مناسبى براى تغییر پیش روى خود دارد؛ جایى که او مى تواند با سود بردن از رامین رضاییان، احمد نوراللهى، صادق محرمى، پریمیوف، پل یانسکى و محمد آرام طبع تغییرات لازم را در ترکیب تیمش ایجاد کند.

بازیکن های احتمالی استقلال و پرسپولیس

علیرضا منصوریان برای ترکیب تیم خود در دربی 83 با چند چالش مهم روبرو است.

ترکیب احتمالى استقلال و پرسپولیس در دربى

چالش اول انتخاب دفاع چپ استقلال است. منصوریان در بازی با ماشین سازی در هفته پنجم لیگ برتر از هرائر مگویان در پست دفاع چپ استفاده کرد که این تصمیم با انتقادهای زیادی همراه بود اما به نظر می رسد با توجه به سمت راست زهردار پرسپولیس بازهم منصوریان از او در این پست استفاده کند.


موضوع دوم انتخاب 2 دفاع وسط استقلال است چراکه این تیم در این پست بازیکنانی مثل رابسون، پادوانی و مجید حسینی را در اختیار دارد و منصوریان چالش بزرگی برای انتخاب 2 بازیکن در این پست دارد.


اما چالش بعدی منصوریان انتخاب بین فرشید اسماعیلی و بختیار رحمانی در پست هافبک پشت مهاجم است. رحمانی نام بزرگی دارد ولی عملکرد خوبی در این فصل نداشته است و اسماعیلی هم در بازی با ماشین سازی عملکرد فوق العاده ای داشت و به همین دلیل به احتمال فراوان او در ترکیب اولیه استقلال به میدان خواهد رفت.


دروازه‌بان
مهدی رحمتی فردا تلاش می کند در پنجمین بازی خود که در درون دروازه استقلال قرار می گیرد اولین کلین شیت فصل خود را ثبت کند که اگر این اتفاق بیفتد این بازیکن با تجربه بازگشت با شکوهی به فوتبال خواهد داشت. رحمتی فردا در ترکیب استقلال یک چالش بزرگ دارد چراکه باید روبروی دروازه بان شماره یک تیم ملی قرار بگیرد. فردا بهترین فرصت است که رحمتی ثابت کند بهترین دروازه بان ایران است.


مدافع
در خط دفاعی استقلال وریا غفوری تنها بازیکنی است که حضورش در ترکیب اصلی تقریبا قطعی است و منصوریان برای انتخاب 2 دفاع وسط و دفاع چپ خود با تردیدهایی روبرو است. در پست دفاع وسط به احتمال فراوان منصوریان از پادوانی و رابسون استفاده می کند. هرچند که او در این پست مجید حسینی جوان را در اختیار دارد. البته بعید است منصوریان در مورد این این بازیکن ریسک کند و او را از ابتدا در ترکیب اصلی به میدان بفرست.
اما به احتمال فراوان در بازی فردا هرائر مگویان در پست دفاع چپ به میدان می رود تا توان این تیم در کارهای دفاعی بالا برود.


هافبک ها
منصوریان در بازی فردا از سیستم 1-3-2-4 استفاده می کند و بنابراین فرشید باقری و امید ابراهیمی دو هافبک دفاعی این تیم خواهند بود.
منصوریان به احتمال فراوان در بازی فردا بختیار رحمانی را روی نیمکت خواهد نشاند تا فرشید اسماعیلی جوان به عنوان هافبک بازیساز این تیم به میدان برود.
همچنین خسرو حیدری و جابر انصاری هم هافبک های راست و چپ استقلال برای دربی بزرگ تهران خواهند بود.


مهاجم
کاوه رضایی که در این فصل بهترین گلزن استقلال است، در پست مهاجم هدف تلاش می کند که سومین گل فصل خود را وارد دروازه پرسپولیس کند که اگر این اتفاق بیفتد محبوبیت او بین هواداران فوق العاده خواهد شد.


ترکیب احتمالی استقلال به شرح زیر است:
مهدی رحمتی، هرائر مگویان، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، وریا غفوری، امید ابراهیمی، فرشید باقری، جابر انصاری، خسرو حیدری، فرشید اسماعیلی و کاوه رضایی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *