پنج شنبه , 10 آذر 1401

تابلوهای کشف شده “پابلو پیکاسو” +عکس

تابلوهای کشف شده

که گنک در سه سال آخر عمر پیکاسو به عنوان برق‌کار برای این هنرمند کار کرده است. با این حال اگرچه این فرد، عنوان کرده که پیکاسو و همسرش این آثار را به او هدیه داده‌اند، اما…
۲۷۱‬اثر متعلق به پیکاسو که مربوط به سال‌های ‪ ۱۹۰۰‬تا ‪۱۹۳۲‬ میلادی عنوان شده، با ارزش نقدی حدود ‪ ۶۰‬میلیون یورو کشف شد.
به گزارش شبکه ایران، ۲۷۱‬اثر متعلق به پابلو پیکاسو که مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی، کولاژها و طراحی‌ها این نقاش را دربر می‌گیرد، با ارزش نقدی حدود ‪ ۶۰‬میلیون یورو کشف شد.
در میان این ‪ ۲۷۱‬اثر، ‪ ۹‬کلاژ کوبیستی وجود دارد که قیمت آنها حدود ‪۴۰‬ میلیون یورو برآورد می‌شود. همچنین یک نقاشی آبرنگی دوره خلاقیت پیکاسو و چهره همسر اول او؛ اولگا نیز در میان این آثار دیده می‌شود.

تابلوهای کشف شده

این آثار که مربوط به سال‌های ‪ ۱۹۰۰‬تا ‪۱۹۳۲‬ میلادی عنوان شده، پس از شکایت وارثان این نقاش برجسته از فردی به نام “پیر لو گنک” که مظنون به پنهان کردن آثار پیکاسو بوده، پیدا شده است. ‪

تابلوهای کشف شده

این آثار که در منطقه کوت دازور فرانسه نگهداری می‌شده، گویا پس از مراجعه گنک برای دریافت گواهی اصالت این آثار به کلود پیکاسو؛ فرزند نقاش، یافت شده و براین اساس پلیس نیز در جریان قرار گرفته است.

تابلوهای کشف شده

لازم به ذکر است که گنک در سه سال آخر عمر پیکاسو به عنوان برق‌کار برای این هنرمند کار کرده است. با این حال اگرچه این فرد، عنوان کرده که پیکاسو و همسرش این آثار را به او هدیه داده‌اند،اما کلود پیکاسو این ادعا را ناممکن دانسته و در عین حال تأکید کرده این آثار متعلق به پدر او نیست؛ چرا که بنابر گفته او، پیکاسو بر همه تابلوهای نقاشی خود، امضاء داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.