یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

بهترین و بدترین خودروهای سواری

بهترین و بدترین خودروهای سواری

بهترین و بدترین خودروهای سواری

طی آبان ماه 26 خودرو سواری و 6 وانت مورد ارزیابی كیفی قرار گرفتند كه طی آن بنز E280 و وانت نیسان پیكاپ دوكابین در صدر كیفی‌ترین خودروهای یاد شده قرار گرفتند.

طبق تجربه ماه‌های قبلی و معمولا با حضور بنز، این خودرو به صدر كیفی خودروهای سواری آمده و معمولا با نبود آن، ماكسیما جایگزین شده است.

در حالی كه طی مهرماه خبری از ماكسیما در جدول رده بندی كیفی اعلامی از سوی وزارت صنایع و معادن نبود، طی آبان ماه نیسان ماكسیما مكان دوم كیفی با سطح كیفی نهایی 75 را از آن خود كرد.

اما نكته جالب دیگر در رده‌بندی كیفی خودروهای داخلی، وارد شدن نام مگان در جمع خودروهای مورد ارزیابی و قرارگیری در مكان چهارم است. بدین ترتیب رتبه‌های یك تا پنج را خودروهای بنز E280 ، نیسان ماكسیما، گرند ویتارا، مگان ومزدا 3 به خود اختصاص دادند و خودروهایی مثل پژو206 صندوق‌دار، زانتیا، پژو206 هاچ بك، رونیز و ریو مكان‌های ششم تا دهم را از آن خود كردند.

البته جالب اینجاست كه معمولا تولیدات بخش خصوصی از نظر كیفی با این كه سطح داخلی سازی بالایی نیز ندارند، در رتبه‌های 11 به بعد قرار می‌گیرند و مانند سایر ماه‌ها نیز پژو روآ و انواع پراید گروه سایپا در انتهای جدول مشاهده می‌شوند كه در این میان نیز سایپا 141 در آخرین رتبه قرار دارد.

همانند ماه‌های گذشته پژو پارس و پژو405 تولیدی سایت خراسان ایران خودرو از تولیدات كیلومتر 14 جاده مخصوص این شركت با كیفیت‌تر است و تندر90 پارس خودرو نیز به لطف كیفیت بالا در بخش بدنه بالاتر از تندر 90 ایران خوردو به لحاظ كیفی قرار دارد.

طبق امتیازهایی كه در بخش مونتاژ، ساخت، رنگ و بدنه كه در 9 كد جداگانه به خودروها تعلق می‌گیرد، این خودروها طبقه‌بندی شده‌اند.

بدترین سواری‌ها:
پژو پارس ایران خودرو در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان، پژو روآ در بخش موتور و انتقال قدرت، تندر90 ایران خودرو در بخش ترمز، پراید 132 در بخش تجهیزات الكتریكی، پراید 141 در بخش‌های تزیینات داخلی و خارجی، وجود صداهای غیر عادی، كیفیت بخش بدنه و سیستم رنگ و پراید صبا در بخش نفوذ آب جزو بدترین خودروهای سواری ساخت داخل طی آبان ماه بودند.

ولی به طور كلی در بخش نفوذ آب، كیفیت خودروهای داخلی غیر از چند خودرو انتهای جدولی، سایر خودروها وضعیت خوبی به لحاظ عدم نفوذ آب دارند.

گروه وانت
همانند ماه‌های گذشته وانت نیسان پیكاپ دوكابین در صدر كیفی‌ترین وانت‌ها قرار گرفت. در این گروه وانت مزدا تك كابین، وانت مزدا دوكابین، وانت پیكان؛ وانت نیسان CNG و وانت نیسان Z24I در رده‌های بعدی كیفی قرار گرفتند.

نكته جالب در كیفیت این ماه وانت‌ها، ارتقای كیفی وانت پیكان ایران خودرو است. این خودرو در ماه‌های گذشته معمولا در انتهای جدول قرار می‌گرفت.

بدترین وانت‌ها:
در این گروه وانت نیسان Z24I در بخش فنربندی تعلیق و فرمان، وانت پیكان در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، بدنه و رنگ، وانت نیسان CNG در بخش‌های ترمز، تجهیزات الكتریكی و وجود صداهای غیر عادی و وانت مزدا دو كابین در بخش‌های تزئینات داخلی و خارجی و نفوذ آب بدترین وانت‌های ساخت داخلی بودند.منبع خبر :عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.