یکشنبه , 6 فروردین 1402

بهترین فیلم‌های باز‌سازی شده دهه‌ی اخیر سینما

بهترین فیلم‌های باز‌سازی شده دهه‌ی اخیر سینما
نشریه‌ی اینترنتی«سینما تیكال» در بررسی برترین‌ فیلم‌های بازسازی شده دهه‌ی اخیر سینما فیلم «رستاخیز مردگان» به كارگردانی…
بازسازی فیلم‌های كلاسیك و مطرح سینما همواره یكی از دغدغه‌های فیلمسازان بوده است و از جمله آنها می‌توان به بازسازی فیلم «روانی» اثر «آلفرد هیچكاك» یا «سولاریس» «آندره تاركوفسكی» اشاره كرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشریه‌ی اینترنتی«سینما تیكال» در بررسی برترین‌ فیلم‌های بازسازی شده دهه‌ی اخیر سینما فیلم «رستاخیز مردگان» به كارگردانی «زاك اسنایدر» را در صدر این فهرست قرار داد.
بنابراین گزارش، «یازده یاراوشن» به كارگردانی «استیون سودربرگ» در رده‌ی دوم و فیلم «گناهكار» كه بازسازی فیلم آرژانتینی «9 ملكه» توسط «جورجیا جاكوبز» است، در رده‌ی سوم این فهرست جای گرفته‌اند.
«كینگ‌كونگ» ساخته‌ی «پیتر جكسون» محصول 2005 كه بازسازی نسخه‌ی قدیمی آن در سال 1933 بود به همراه «آسمان وانیلی» با حضور «تام كروز» كه بازسازی فیلم اسپانیایی «چشمانت را باز كن» است، در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.
دیگر آثار مطرح این فهرست عبارتند از: «بازی‌های جذاب آمریكایی» به كارگردانی «میشاییل هانكه»، «بی‌خوابی» اثر «كریستوفر نولان» با بازی «ال پاچینو»، «مرحوم» به كارگردانی «مارتین اسكورسیزی» (2006) و بازی «دی كاپریو»، «شادی در كاتاكوریس» اثر «تاكشی میكه» محصول (2001) و
«قطار3:10» به «یوما» (2007) و به كارگردانی «جیمز منگولد».
منبع: isna.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.