یکشنبه , 6 آذر 1401

بزودی ، توزیع سکه های یک هشتم بهار آزادی

بزودی ، توزیع سکه های یک هشتم بهار آزادی

رئیس کل بانک مرکزی گفت : تولید و عرضه این سکه با هدف جلوگیری از تقلب در عرضه سکه و افزایش اختیار و توانایی خرید مردم صورت می گیرد…رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد : سکه های طلای بهار آزادی با یک هشتم وزن سکه کامل به زودی به بازار عرضه می شود.

محمود بهمنی در همایش اقتصاد اسلامی و صندوق های قرض الحسنه در جمع خبرنگاران گفت : وزن این سکه ها یک گرم است و تصویر حضرت امام بر آنها حک شده است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت : تولید و عرضه این سکه با هدف جلوگیری از تقلب در عرضه سکه و افزایش اختیار و توانایی خرید مردم صورت می گیرد.

رئیس كل بانك مركزی همچنین قرض الحسنه را توسعه دهنده عدالت خواند و گفت: از سازمان اقتصاد اسلامی و صندوق های قرض الحسنه زیر پوشش آن حمایت و هر كمكی نیاز داشته باشند فراهم می كنیم.

وی تاكید كرد: دولت نباید به فكر بانك قرض الحسنه باشد و قرض الحسنه باید به دست بخش خصوصی سپرده شود.

رئیس كل بانك مركزی یكی از خواست های این نهاد را تبدیل كشور به قرض الحسنه دانست و گفت: اگر این كار را انجام دهیم تورم به 4 و 5 درصد كاهش می یابد و اعلام می كنیم كه در آن صورت تسهیلاتمان قرض الحسنه ای خواهد بود.

بهمنی ، بهترین راه ایجاد اشتغال را تقویت قرض الحسنه ها دانست و گفت: در بهمن سال گذشته برای كاهش قیمت ها 70 هزار میلیارد ریال به صورت قرض الحسنه تسهیلات برای ساخت مسكن اختصاص دادیم .

وی با بیان اینكه منابع قرض الحسنه ، پول تولید نمی كند گفت : در بانكداری بدون ربا پول باید به سرمایه تبدیل شود و به سرمایه سود تعلق می گیرد.

بهمنی علت تاثیر نگرفتن كشورمان از بحران جهانی اقتصاد را تسلط بانكداری اسلامی بر كشور دانست و گفت : در بانكداری اسلامی ، تورم و ورشكستگی معنا ندارد چون گیرندگان تسهیلات با بانك شریك هستند .

همایش سازمان اقتصاد اسلامی و قرض الحسنه های سراسر كشور در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.