سه شنبه , 6 اسفند 1398

بریتنی اسپرز (Britney Spears‌‌)

بریتنی یان اسپرز
تاریخ تولد: دوم دسامبر 1981
پدرش جيمی نام دارد و ۴۶ سالشه و مادرش هم لين نام داره

يک خواهر ۹ سالهبه نام لينهداره

يک برادر ۲۳ سالهبه نام برايان داره که در حال حاضر دانشجو هستش .

گل مورد علاقه : رز سفيد

مدلماشينش : xk8 جگوار

ورزشهای مورد علاقه : بسکتبال و شنا

خواننده های مورد علاقه : ويتنی هوستون ـ جانت جکسون ـ مدونا

بازيگر مرد مورد علاقه : بن افلک ـ تام کروز ـ برد پيت

بازيگر زن مورد علاقه :مگ رايان ـ کاترين زتا جونز

بریتنی اسپرز (Britney Spears‌‌)

بريتني خواننده پر آوازه پاپ در دوم دسامبر سال۱۹۸۱ در >> کنتاوود لوييزيانا << متولد شد . او مادرش > لين< نام داشت و معلم مدرسه بود و پدرش نيز جيمي نام داشت. او در سن۸ سالگي براي بازي در يک نمايش در کلوپ ميکي موس ( کانال ديسني) تستي را انجام داد . تهيه کنندگان نمايش گفتند که او خيلي براي اين کار کوچک است اما يکي از آنها چنان تحت تاثير قرار گرفت که بريتني را به يک مدرسه معتبر در نيويورک معرفي کرد . بريتني با همکاري خانواده اش در ( مانهاتان) زندگي کرد و براي چند تابستان متوالي در آن مدرسه هنري ـ اجراي نقش حرفه اي را آموخت و سر انجام در سال۱۹۹۱ او در فيلم وحشتناک به نام ruthless به عنوان يک بچه شيطان(جن) ايفاي نقش کرد . و بعد از آن در سن۱۱ سالگي او دوباره در تست کلوپ ميکي موس شرکت کرد و اين بار به موفقيت رسيد و توانست عضو اين کلوپ شود. در سالهاي۱۹۹۳ و۱۹۹۴ او به >> اورلاندوي فيلوريدا<< رفت و در آنجا با بقيه هنرپيشگان {{ که شامل دو عضو آينده گروه nsync و همچنين کري راسل ستاره آينده wbs`felicity ميشد }} آشنا شد و با آنها در کلوپ mmc يک نمايش معمولي را اجرا کرد .و بعد از آن به لوئيزياتا رفت و مدت دو سال در دبيرستان تحصيل کرد . او قبل از اينکه به معروفيت برسد در سن۱۵ سالگي به نيويورک سفر کرد تا براي خواننده شدن تست خوانندگي بدهد .و بعد از موفقيت در تست به عمل آمده ـ قرار دادي دوساله با jive records بست و اولين آلبوم خود را به نام baby one more time در اوايل سال۱۹۹۸ به پايان رساند اما چون وي در کارش حساسيت عجيبي داشت اين آلبوم در سال۱۹۹۹ به بازار عرضه شد . تهيه کننده اين آلبوم eric foster white نام داشت .==> تهيه کننده اي که ( ويتني هاستون) ـ ( مدونا) ـ (مايکل جکسون ) ـ (‌ ماريا کري) ـ ( مکس مارتين ) ـ و back street boys را به معروفيت رسانده!

موفقيت آلبوم baby one more time به قدري زياد بود که در همان هفته اول بريتني را مستقيما به بالاي جدول آلبوم هاي ديگر خوانندگان رساند و آلبوم آن بهترين آلبوم سال شناخته شد و تا ماه سپتامبر۶ ميليون کپی از اين آلبوم به فروش رسيد .

اولين بحث جنجالی که مدتها توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده بود در ماه مارس سال ۱۹۹۹ به وجود آمد ! ماجرا از جايی آغاز شد که مجله rolling stone يکعکس سکسی ازبريتنی ۱۷ ساله بر روی جلد خود چاپ کرد و شایعه کرد که بريتنی سينه >> لوليتا اسکيو<< را به خود پيوند زده است اما بريتنی با ارائه مدارک معتبر به اين شايعه پايان داد.

در فوريهسال ۲۰۰۰ بريتنی کانديد دريافت جايزه grammy شد اما سرانجام جايزه را عضو سابق کلوپ ميکی موس يعنی christina aguilera بدست آورد !. دومين آلبوم بريتنی به نام oops ! i did it again در ماه می سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه شد و در همان هفته اول ۱.۳ ميليون کپی از آن به فروش رفت. اين آلبوم به خاطر بهترين صداگذاری پاپ و نيز بهترين اجرای خوانندگیدر قسمت زنانبريتنی را برندهدو جايزه grammy ساخت. سومين آلبوم او در نوامبر ۲۰۰۱ به با زار عرضه شد که آن هم با موفقيت کم نظيری رو برو شد و بريتنی را به اوج معروفيت خود رساند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *