یکشنبه , 2 اردیبهشت 1397

برون فکنی روح(بخش دوم)

برون فکنی روح(بخش دوم)

بسم الله الرحمن الرحیم

برون فکنی روح

يكي از دلايل بسيار محكم علمي و تجربي بر اثبات اصل وجود روح و تجردو مادي نبودن آن خلع روح از بدن است كه در اصطلاح علمي به آن((برون فكني روح)يا برون افكني روح ميگوبند كه گاهي به پرواز روح يا سفر روحي تعبير ميشود .

اين مساله همچنين ثابت ميكند انسان علاوه بر مادي فيزيكي داراي بدن مثالي يا بدن اثيرينيز هست كه روح به هنگام جدايي از جسم در آن قرار ميگيرد

طرح روحي يا برون فكني روح پديده اي است كه شخص مي تواند با اراده به وسيله عوامل ديگر و يا بدون هيچ عاملي روح خود و بلكه روح ديگران را ازجسم فيزيكي خارج نمايد.

علت اينكه در تعريف قيد (با اراده) يا (بدون اراده)آمده آن است كه برون فكني روح دو نوع است و اين دو نوع با هم متفاوت است يكي ((برون فكني ارادي))كه هيچ عامل ديگري در آن دخيل نيست وشخص ميتواند با اراده هود آن را انجام دهد.

ديگري ((برون فكني غير ارادي))كه در اثر عوامل ديگر مانند بيهوشي و خواب مغناطيسي مديوم به طور ناخودآگاه صورت ميگيرد و به طور غالب فرد ار جدايي روح از بدنش آگاهي ندارد و ممكن است بعد از آن متوجه گردد.

از اين رو برون فكني روح ميتواند به طرق گوناگون و در زمان هاي مختلف صورت گيرد:

1-در بيداري همراه با اختيار كه اين كار فقط توسط افراد بزرگ و عارف و متخصص قابل انجام مي باشد البته همه متيوانند انجام بدهند اما بايد قدرت روحي مناسبي نيز داشته باشند.

به اين قسم برون فكني ارادي ميگويند.

2-در بيداري ولي بدون اراده و اختيار بلكه با عوامل ديگر صورت ميگيرد يعني با خود به خود خلع روح صورت ميگيرد و يا ديگري اين عمل را در او انجام ميدهد(برون فكني غير ارادي)

3-در مواقع خواب البته هر خوابي برون فكني نيست بلكه پيش از آن تصميم بر برون فكني لازم است(خروج غير ارادي يا بذون فكني ارادي)

4–به هنگام بيهوشي مغناطيسي يا خواب مصنوعي-هيپنوتيزم (خروج غير ارادي)

5-به هنگام بيهوشي مديوم در ارتباط روحي(غير ارادي)

6-به هنگام بيهوشي جراحي(غير ارادي و غير طبيعي)

7-به هنگام بيهوشي از طريق داروهاي مخدر و بيهوش كننده (برون فكني غير ارادي)

دوستان اين تعريف كلي از برون فكني روح بود انشاالله مطالب بيشتري در آبنده براتون مينويسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *