سه شنبه , 15 آذر 1401

برترین نویسندگان اروپایی سال 2009

برترین نویسندگان اروپایی سال 2009
بر اساس این رتبه بندی ده نویسنده به عنوان برترین خالقان رمان های پرفروش اروپایی انتخاب و معرفی شده اند كه در صدر آنها نام…
«استینگ لارسون»، «استفانی مه یر» و «دان بروان» به عنوان برترین نویسندگان اروپایی2009 كه آثارشان با استقبال خوانندگان و مخاطبان بسیاری روبرو شده است، انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بوك سلر، انتخاب این سه نویسنده بر اساس آرائ ارائه شده از سوی نشریات و روزنامه ها در بخش پرفروش ترین كتابها در دوازده ماه گذشته، صورت گرفته است.
این سه نویسنده به ترتیب در رتبه اول تا سوم برترین نویسندگان اروپایی در سال 2009 قرار گرفته اند.
این رتبه بندی بر اساس آنالیز و بررسی گزارشهای مختلفی كه در طول سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته، بدست آمده است.
بر اساس این رتبه بندی ده نویسنده به عنوان برترین خالقان رمان های پرفروش اروپایی انتخاب و معرفی شده اند كه در صدر آنها نام «استیگ لارسون» دیده می شود و «جان گریشام» نیز در رتبه دهم جای گرفته است.
این فهرست ده نفره به ترتیب نویسندگانی چون «استینگ لارسون»، «استفانی مه یر»، «دان بروان»، «پائلو جورناندو»، «كارلوس لوئیز زافن»، «كاملیا لاكبرگ»، «هرمان كوچ»، «تاتانا دو روسنای»، «هنینگ مانكل» و «جان گریشام» را در خود جای داده است.
این ربته بندی بر اساس آنالیز جدول كتاب های پرفروشی كه از ماه ژانویه تا دسامبر 2009 منتشر و روانه بازار ادبی شدند، انجام شده است.
بررسی این داده ها نشان می دهد كه همچنان پیروزی نسیت نویسندگانی است كه آثار ادبی خود را به زبان انگلیسی به رشته تحریر درمی آورند. از بیست نویسنده ای كه اثارشان در صدر پرفروش ها قرار گرفته است ده نویسنده به زبان انگلیسی اثارشان را قلمی كرده اند.
همچنین تنها اثر 20 نفر از 50 نویسنده اروپایی به عنوان پرفروش ترین كتابهای ادبی توانست در بیش از دو كشور اروپایی مطرح شود.
از این تعداد پنجاه اثر تنها 9 رمان موفق شد به عنوان پرفروش ترین اثار در بیش از دو كشور مطرح شود و تنها اثار «لارسون»، «مه یر» و «دان براون» است كه به عنوان برترین و پرفروش ترین اثار اروپایی در بیش از سه كشور ودر مواردی درهفت كشور اروپایی به عنوان پرفروشترین رمان انتخاب و معرفی شده است.

منبع: farsnews.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.