سه شنبه , 15 آذر 1401

بدن خود را براي روزه گرفتن آماده کنيد

رييس موسسه سلامت و بهبود تغذيه گفت : مردم بايد پيش از ماه مبارک رمضان بدن خود را براي روزه گرفتن آماده کنند.
دکتر” ربابه شيخ الاسلام ” در آستانه ماه مبارک رمضان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود:
بهتر است از چند روز مانده به ماه مبارک رمضان مصرف مواد حاوي کافئين و تنباکو کاهش يابد.
اين متخصص تغذيه گفت : روزه داران در طول ماه مبارک رمضان بايد برنامه خود را طوري تنظيم کنند که خواب و استراحت کافي داشته باشند.
وي با يادآوري برخي از مشکلات رايج در روزه داري مانند يبوست ، زخم معده ، سوء هاضمه و نفخ و افت فشار خون گفت : يبوست مي تواند باعث هموروئيد (بواسير) و سوء هاضمه همراه با احساس پري معده شود.
شيخ الاسلام افزود: به همين دليل به روزه داران توصيه مي شود از مصرف زياد غذاهاي تصفيه شده مثل نان سفيد پرهيز و مصرف آب ، استفاده از نان هاي سبوس دار(نان سنگک و جو) و ميوه ها و سبزي ها را در ماه رمضان افزايش دهند.
به گفته وي ، مصرف زياد غذاهاي چرب، سرخ کردني و ادويه دار، غذاهايي مثل تخم مرغ، کلم، عدس، نوشابه هاي قندي گازدار باعث ايجاد سوء هاضمه و نفخ مي شوند.
اين متخصص تغذيه ،پرهيز از غذاهاي چرب و نوشابه هاي گازدار و مصرف آب به جاي اين مواد غذايي را از راههاي درمان سوء هاضمه و نفخ عنوان کرد.
وي توصيه کرد : افرادي که دچار زخم معده و ناراحتي هاي گوارشي هستند بايد براي گرفتن روزه حتما با پزشک مشورت کنند.
شيخ الاسلام، افت فشارخون را به دليل تعريق زياد، ضعف، کاهش انرژي، سرگيجه، رنگ پريدگي و حالت غش که هنگام بعداز ظهر در ماه مبارک رمضان اتفاق مي افتد را در روزه داران ممکن دانست .
وي اظهار داشت :توصيه مي شود براي جلوگيري از اين عارضه مصرف مايعات و نمک افزايش يابد.
استاد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ادامه داد: کودکان به خصوص آنهايي که از نظر جثه کوچک و کم وزن هستند بهتر است روزه کامل نگيرند.
وي افزود: اين کودکان اگر مايلند در برنامه سحر و افطار شرکت کنند مي توان آنها را تشويق کرد، چون اين ايام و گرمي حضور اعضاي خانواده به دور سفره سحري و افطاري و محيط سرشار از معنويت آنها را به وجد خواهد آورد و خاطره شيريني برايشان خواهد بود.
شيخ الاسلام خطاب به سالمندان گفت : اين افرد اگر روزه مي گيرند بايد مراقبت بيشتري کنند زيرا کاهش ميزان آب در بدن سالمندان و کاهش قند خون ممکن است موجب سرگيجه شود.
وي توصيه کرد:مصرف ميوه رنده شده، لبنيات به خصوص شير کم چرب، استفاده از انواع سوپ ها ، آش ها در افطار و سحر و نوشيدن چاي کمرنگ براي سالمندان مفيد است و مي تواند تعادل آب و املاح را برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.