شنبه , 19 آذر 1401

باندسرقت از زنان تنها فرو پاشيد

باندسرقت از زنان تنها فرو پاشيد
سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران با اشاره به اين پرونده گفت: به دنبال چند فقره شكايت مردمي در شعبه 5 بازپرسي دادسراي جنايي تهران و ارجاع اين شكايت‌ها به اداره اول پليس آگاهي مشخص شد، زني به منزل اين افراد مراجعه مي‌كرده و هنگامي كه زن صاحبخانه مقابل در حضور پيدا مي‌كرده، يكباره از سوي 2 مرد نقابدار مورد حمله قرار مي‌گرفته و سپس دست و پاي او را مي‌بسته‌اند و اموالش را به سرقت مي‌برده‌اند.
آغاز تحقيقات
رئيس پليس آگاهي تهران افزود: پس از بررسي شكايت‌ها در شعبه اول پليس آگاهي و در ادامه تحقيقات مشخص شد 4 مالباخته‌اي كه به عنوان شاكي به دادسرا مراجعه كرده‌اند با يكديگر نسبت فاميلي دارند.
با به دست آمدن اين سرنخ، فرضيه‌هاي متعددي براي پليس مطرح شد كه يكي از اين فرضيه‌ها سرقت يك آشنا از فاميل‌هاي مالباخته بوده است.
با آغاز تحقيقات ميداني، اين بار ماموران اطلاع يافتند جوان 28 ساله‌اي به نام حميدرضا پس از تماس با بستگان مالباخته خود از آنها درخصوص سرقت‌ها و نحوه پيگيري پليس پرسش مي‌كرده كه اين موضوع به بازپرس جنايي تهران اطلاع داده شد و با صدور دستور قضايي مبني بر بازداشت اين جوان، تحقيق از وي آغاز شد.
نقاب از چهره دزدها كنار رفت
با دستگيري و انتقال جوان مظنون- حميدرضا – به پليس آگاهي ابتدا سوابق وي از بانك اطلاعات مجرمان اخذ شد كه مشخص كرد وي يك متهم سابقه‌دار است و اعتياد شديد به مواد مخدر دارد.
سرهنگ محمديان تصريح كرد: با تحقيق از متهم، وي بيان كرد: به دليل اعتياد شديد به مواد مخدر و به منظور تامين هزينه‌هاي اعتياد به همراه تعدادي از دوستانم با اطلاعاتي كه از بستگان خود داشتم، تصميم به سرقت گرفتيم.
متهم افزود: پس از توافق درخصوص سرقت، به اتفاق دختر معتادي به نام مرضيه به محل سكونت بستگان خود مي‌رفتيم و با توجه به اين كه بستگانم زن‌هاي تنها بودند و تنها زندگي مي‌كردند، آنها را از طريق مرضيه مقابل در خانه مي‌كشانديم و با فرصتي كه به دست مي‌آمد، وارد خانه مي‌شديم و اموال را سرقت مي‌كردم.
دستگيري اعضاي باند
با اعترافات متهم، ماموران در مرحله بعدي اعضاي اين باند را يكي پس از ديگري دستگير كردند و در بازرسي از مخفيگاه متهمان، مقاديري از اموال مالباختگان كشف و مشخص شد متهمان پس از سرقت، طلا و جواهرات را در اختيار مرضيه و امير (2 نفر از متهمان)‌ قرار مي‌دادند و آنها نيز پس از مراجعه به طلافروشي‌ها و بيان اين كه طلاها را در جشن ازدواج خود هديه گرفته‌اند، اقدام به فروش طلا و جواهرات مسروقه مي‌كردند.
رئيس پليس آگاهي تهران افزود: اعضاي باند پس از اعترافات با دستور قضايي بازپرس توكلي در اختيار پليس آگاهي قرار گرفتند تا تحقيقات تكميلي از آنها صورت گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.