یکشنبه , 13 آذر 1401

بازيگر جنجالي سينماي ژاپن جريمه شد

بازيگر جنجالي سينماي ژاپن جريمه شد

به گزارش خبرگزاري فارس، فيلم «بالاد: آهنگ عاشقانه بدون نام» در حالي كه دو روز به اكران عمومي‌اش مانده بود، از جدول نمايش در سينماها بيرون كشيده شد.
علت اصلي عدم نمايش عمومي اين فيلم در سينماهاي ژاپن، جنجالي است كه بر سر بازيگر اصلي آن «تسويوشي كاساناگي» پديد آمده و به صورت يك خبر جنجالي رسانه‌اي درآمده است.
كاساناگي كه عضو يك گروه موسيقي پاپ مشهور ژاپن هست و از چهره‌هاي سرشناس دو رسانه سينما و تلويزيون به شمار مي‌رود، در يك پارك عمومي سر و صداي زيادي به پا كرد و پس از درگيرشدن با پليس كلمات ناشايست زيادي به زبان آورد.
اداره پليس توكيو در گزارشي كه به رسانه‌هاي گروهي ارائه كرد گفت: اين بازيگر هنگام درگير شدن با مأمورين پليس در پارك بزرگ شهر توكيو، مشروبات الكلي مصرف كرده بود و در حالت طبيعي قرار نداشت.
كاساناگي كه در بازداشت پليس بود، كمي بعد آزاد شد روز بعد وي در يك كنفرانس مطبوعاتي شركت كرد و به خاطر رفتار شب قبل خود عذرخواهي رسمي كرد و قول داد، چنين اتفاقي ديگر رخ نخواهد داد.
اما جنجالي كه پيرامون حركت كاساناكي به پا شده بود به قدري پر سر و صدا بود كه مسئولان توهو تصميم گرفتند فيلم خود را در چنين شرايطي روانه پرده سينماها نكنند.
آن‌ها بر اين عقيده‌اند كه كاري كه كوساناكي كرده مي‌تواند تأثيري منفي بر وضعيت فروش فيلم در جدول گيشه نمايش بگذارد و تماشاگران استقبال زيادي از آن نكنند.
عدم نمايش عمومي «بالاد» در شرايطي صورت مي‌گيرد كه تبليغات تلويزيوني آن از مدتي قبل شروع شده بود و پوسترهاي فيلم در سراسر خاك ژاپن در مراكز عمومي نصب شده بودند.
به اين ترتيب كمپاني توهو منچل يك خسارت سنگين مالي شده است، ولي مسئولان توهو بر اين باور هستند كه پذيرش چنين خسارتي اجتناب ناپذير است.
در شرايط فعلي توهو تصميم گرفته «بالاد» را براي ماه سپتامبر (اواسط شهريور) روانه پرده سينماها كند.
كارگرداني فيلم را «تاكاشي يامازاكي» به عهده داشته كه در يك گفت‌وگوي راديويي اقدام بازيگر فيلمش كوساناگي را محكوم كرد و گفت: «تمام بازيگران سينما و چهره‌هاي سرشناس در هر حالي بايد مراقب رفتار و كارهاي خود باشند.»
كاساناگي و گروه موسيقي او نزديك به دو دهه است كه يك برنامه موفق تلويزيوني را اداره مي‌كنند در عين حال او مجري تعدادي از برنامه‌هاي موفق ديگر تلويزيوني هم بوده است.
برخي از منتقدان سينمايي و تلويزيوني به كاساناگي پيشنهاد كرده‌اند براي مدتي فعاليت هنري را رها كرده و به «استراحت» بپردازد تا مردم خاطره تلخ حركت اخير او را فراموش كنند. اما اين چهره مستعد دنياي سرگرمي ژاپن هنوز جواب اين پيشنهاد و درخواست محترمانه را نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.