یکشنبه , 6 فروردین 1402

این خانم اولین ایرانی است که امروز رأی داد(+عکس)

این خانم اولین ایرانی است که امروز رأی داد(+عکس)

اولين راي دهمين انتخابات رياست جمهوري ايران در شهر ولينگتون ، پايتخت نيوزيلند توسط يکي از دانشجويان ايراني به صندوق انداخته شد.

کار اخذ راي براي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در دو صندوق در نظر گرفته شده در شهرهاي آکلند و ولينگتون نيوزيلند آغاز شد.

به گزارش روز جمعه ايرنا، اعضاي هيات نظارت و اعضاي صندوق از اولين ساعات بامداد جمعه به وقت تهران در محل صندوق ها حاضر شده و کار اخذ راي به طور رسمي آغاز شده است.
پيش از شروع راي گيري با حضور معتمدين محل و اعضا شعب اخذ راي در اين دوشهر مقدمات اجرايي شروع انتخابات انجام و در اولين ساعت شروع راي گيري يکي از دانشجويان ايراني مقيم ولينگتون راي خود را به صندوق انداخت.

جمعيت ايرانيان مقيم نيوزيلند حدود 10 هزارنفر است که اکثر آنها در شهرهاي آکلند و منطقه ولينگتون سکونت دارند.

بر اساس اين گزارش، به دليل اختلاف ساعت موجود، نيوزيلند اولين کشوري است که انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري در آن آغاز شده است.

سفير جمهوري اسلامي ايران در نيوزيلند گفت: به منظور اخذ راي از ايرانيان مقيم نيوزيلند در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 2 صندوق در شهرهاي آکلند و ولينگتون در نظر گرفته مي شود.

برنامه جامعي براي برگزاري هر چه باشکوه تر انتخابات دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ايران در نيوزيلند تهيه شده بود که تا کنون همه آن براي تشويق و اطلاع رساني مناسب به هموطنان مقيم نيوزيلند براي حضور در انتخابات اجرا شده است.

با توجه به اينکه بيشترين جمعيت ايرانيان مقيم نيوزيلند در شهرهاي آکلند و ولينگتون هستند، دو حوزه انتخابيه اخذ راي در اين دو شهر اختصاص يافته و ساير ايرانيان مقيم شهرهاي ديگر مي توانند به اين نقاط سفر کرده و آراي خود را به صندق ها بريزند.

نزديک به 10 هزار ايراني مقيم نيوزيلند هستند که بيش از نيمي از آنها واجد شرايط راي دادن مي باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.