یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

انتقاد قرائتی از روابط بین بعضی دختر و پسرها

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: پسر و دختری که رابطه غیرسالمی غیر از ازدواج با یکدیگر برقرار می کنند، ازدواج آسان را به تاخیر خواهند انداخت.
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی چهارشنبه شب در جشن بزرگ موسوم به ˈهلهله فرشته هاˈ به مناسبت سالروز ازدواج امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) در حسینیه ˈشهدای قمˈ افزود: کسانی که در جامعه به دنبال اعمال غیر شرعی و حرام می روند، خداوند آنها را از حلال خود محروم خواهد داشت.
وی ابراز داشت: برخی رسوم غلط و سنت های نادرست به همراه برخی سخت گیری های نابجا، مشکلات عدیده ای را برای ازدواج جوانان بوجود آورده است.
وی بیان داشت: همه آحاد مردم و دستگاه های فرهنگی کشور باید فرهنگ ازدواج آسان را در جامعه ترویج کنند تا بتوانیم جلوی بالا رفتن سن ازدواج را در جوانان بگیریم.
قرائتی، رعایت حجاب و عفاف در جامعه را حیاتی ذکر کرد و افزود: با رعایت حجاب و عفاف در جامعه سیر ازدواج های موفق بر اساس آموزه های اسلامی افزایش پیدا خواهد کرد.
وی ابراز داشت: خداوند در قرآن فرموده است که رابطه پیامبر با مردم باید بر پایه رحمت باشد و رابطه مردم با پیغمبر اسلام نیز باید بر پایه مودت باشد اما همین قرآن بیان کرده است که رابطه میان زن و شوهر باید بر اساس مودت و رحمت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.