دوشنبه , 17 بهمن 1401

اعلام دستمزد بازيگران سريال يوسف پيامبر

اعلام دستمزد بازيگران سريال يوسف پيامبر

فرج الله سلحشور در نشست خبري که در خبرگزاري ايرنا برگزار شد،گفت: ارقامي که برخي افراد درباره دستمزد بازيگران اين سريال ارائه مي کنند کذب است و برخي به دنبال پرهزينه نشان دادن اين سريال هستند.

به گزارش ايرنا، در اين نشست خبري که با حضور فرج الله سلحشور کارگردان، نويسنده و تهيه کننده فيلم، حسين زندباف تدوينگر، مجيد مير فخرايي طراح صحنه و جهانبخش سلطاني و رضا رضوي بازيگران نقش آمن هوتپ سوم و هورن هوپ برگزار شد، عوامل فيلم درباره اين سريال به بحث و گفت وگو نشستند.

سلحشور در پاسخ به شايعاتي که در خصوص بودجه کلان سريال حضرت يوسف (ع) اعلام مي شود ،تصريح کرد: چهار برآورد به صدا و سيما ارائه شد که در محدوده 6ميليارد و 200 ميليون تومان تا 6ميليارد و 500 ميليون تومان بود. در مجموع بودجه تصويبي ما 6ميليارد و 400 ميليون تومان بود و الباقي آن کمک ديگران بود درحاليکه بر خلاف برخي از اثار تلويزيوني که تلورانس (انحراف اوليه بودجه) آنها به 600 تا 800 درصد هم مي رسد و گاهي اوقات يک برآورد تا 20 برابر اضافه مي شود ولي تلورانس ما در تعيين بودجه اين سريال 10درصد بود که اين امر بسيار معقول است.

سلحشور در خصوص دستمزد بازيگران اين سريال و آمار و ارقام نجومي که درباره آنها اعلام شده است به ايرنا گفت: برخي اصرار دارند بگويند در اين سريال مزدهاي کلان پرداخته شده است. ولي بايد بگويم جهانبخش سلطاني در عرض 5 ماه کارکرد 8 ميليون تومان گرفته است و آقاي رضوي هم ماهانه يک ميليون گرفته اند. تنها بازيگران گرانقيمت اين سريال محمود پاک نيت و کتايون رياحي بودند که ماهانه 3 و نيم ميليون تومان دريافت مي کردند حتي کتايون رياحي کمتر 7 تا 8 ميليون در ماه قبول نمي کرد ولي براي اين مجموعه پذيرفت. اين ارقام در حالي است که در سريال هاي ديگر بازيگران 18 تا 20 ميليون تومان دستمزد دريافت مي کنند.

کارگردان سريال حضرت يوسف با اشاره به معضل دلالي نقش هاي اول و دوم در سينما و تلويزيون تصريح کرد: يکي از مسائلي که در سينماي ما باب شده پرداخت هزينه براي بازي در فيلم ها وسريالهاست که دلالاني هم در اين زمينه وجود دارند و نقش مي فروشند. نقش اول اين مجموعه آقاي زماني هم که نخستين تجربه وي بود مزدي نمي گرفت و حتي خودش هم نمي پذيرفت ولي هديه ما (در ماههاي اول 500هزار تومان و در انتها يک ميليون تومان) را به منظور کمک خرجي دريافت مي کرد و خودش مي دانست اين نقش چقدر ارزش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.