یکشنبه , 3 مهر 1401
نوا

اطلاعیه ناجا به مناسب فرار رسیدن محرم

اطلاعیه ناجا به مناسب فرار رسیدن محرم
ایسکانیوز : نیروی انتظامی با تسلیت به مناسب فرارسیدن ماه «محرم» اطلاعیه ای صادر کرد و از مردم خواست از قمه زنی و استفاده از نمادهای غیر اسلامی بپرهیزند.
به گزارش گروه حوادث ایسکانیوز ، در اطلاعیه ناجا آمده است : «محرم» ماه شهادت و احیای نهضت حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و 72 تن از یاران با وفایش است که با قیام خود نهضت جاویدان عاشورا را بنا نهادند و زنگار خرافات را از چهره واقعی اسلام زدودند.
نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت این حماسه عظیم و باشکوه ، اعتقاد دارد که حرکت های سنتی عاشورایی بایستی بیانگر و تقویت کننده پیام جهاد ، ایثار ، شهادت و ترجمان اسلام و مکتب باشد.
پلیس تمامی تلاش خود را برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن آیین عزاداری سالار شهیدان به کار بسته و در همین راستا همگام با امت حزب ا… ضمن شرکت در سوگواری تلاش خواهد کرد با ایجاد امنیت و آرامش هرچه بیش تر و رعایت اصالت و ارزش های اسلامی ، فضای مناسبی را برای عموم مردم فراهم کند.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، در ادامه این اطلاعیه تاکید شده : ماموران اجازه نخواهد داد خللی در برگزاری هرچه باشکوه تر این آیین به وجود آید و در این راستا انتظار می رود با رعایت نکات زیر برقراری نظم مراسم حفظ شود : 1- استفاده نکردن از نمادهای غیر اسلامی مثل آلات غیرمتعارف موسیقی (ارگ و …) اشعار ، رفتار و تصاویری از معصومان (ع) که موجب وهن می شود.
2- همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی برای پیشگیری از سد معبر و ایجاد راهبندان.
3- پرهیز از قمه زنی و استفاده از زنجیر تیغ دار.
4 – پرهیز از سر و صدا و ایجاد مزاحمت در ساعات بعد از نیمه شب که موجب آزار و اذیت مردم به ویژه بیماران و سالمندان می شود.
5 – ضرورت رعایت ظواهر و شئون اسلامی به ویژه رعایت حجاب بانوان و پوشش مناسب آقایان به منظور حفظ حرمت شعائر دینی و شکوه ماه «محرم».
6-اعلام موارد مشکوک به پلیس 110.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.