سه شنبه , 15 آذر 1401

از 10 سال آینده دیگر پیر نخواهید شد !!

از 10 سال آینده دیگر پیر نخواهید شد !!
يك پروفسور معروف انگليسی ادعا كرد داروی اكسير جوانی كه روند پيری را بسيار كند و آرام می‌كند ظرف 10 سال آينده به بازار خواهد آمد.
ايسنا:پروفسور ليندا پارتريج، كارشناس ژنتيك پيری در دانشگاه كالج لندن در اين باره گفت: دانش پزشكی آنقدر با سرعت در حال پيشرفت و رشد است كه به زودی امكان جلوگيری از بسياری از بيماريهای ناشی از سالخوردگی و افزايش سن فراهم خواهد شد.
برهمين اساس ما خواهيم توانست كه با خوردن يك قرص در روز از سنين ميانسالی عاری از تمام بيماریهای ذهنی و جسمی به سوی مرحله پيری برويم و در سنين بالا از امراضی چون آلزايمر و بيماريهای قلبی در امان بمانيم.
وی افزود: برخی از مطالعات حتی نشان می‌دهند كه پوست و مو می‌توانند توانايی و فعاليت دوران جوانی خود را دوباره بدست آورند.
به گزارش روزنامه ديلی ميل، دكتر پارتريج همچنين خاطرنشان كرد: با توجه به رشد دانش پزشكی بشر اگر تا 10 سال آينده چنين دارويی توليد نشود، تعجب خواهم كرد. دارويی كه حداقل عوارض جانبی را داشته باشد و شما را مدت زمان بيشتری سلامت نگه دارد.
پيش‌بينی اين متخصص انگليسی اگر ممكن است غيرمعمول و دست نيافتنی به نظر برسد اما وی در واقع مجموعه‌ای از مطالعات قابل استناد و معتبر را از سراسر جهان جمع‌آوری كرده است كه همگی اين ادعا را تاييد و حمايت می‌كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.