شنبه , 25 آبان 1398

احضار 15 خودرو با سرعت بالای 190 کیلومتر

احضار 15 خودرو با سرعت بالای 190 کیلومتر

رییس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا طی نشست خبری در خصوص ثبت تخلفات صورت پذیرفته در ایام نوروز گفت: در حال حاضر در کلیه محورها دوربینهای ثبت تخلف 24 ساعته به دو صورت نظارتی و اجرایی تخلفات را ثبت کرده و نسبت به تهیه پرینت تخلف و ارسال آن به محل سکونت مالک خودرو اقدام می شود.
سرهنگ جهانگیری گفت: در ایام نوروز تعداد یک میلیون و 560 هزار خودرو از محور تهران – مشهد عبور کرده که از این تعداد 30 هزار تخلف توسط دوربین ها ثبت و طی 24 ساعت به محل سکونت مالکان خودرو ارسال گردیده است.
وی در ادامه تصریح کرد: حدود 15 خودرو که تخلفی با سرعتهای بالای 190 کیلومتر را داشته را احضار کرده بطوری که محل و مسیر دقیق حرکت و همچنین مشخصات کامل فردی راننده توسط دوربین ها به ثبت رسیده و همه اطلاعات توسط پلیس ثبت و در اختیار است.از تخلفات ثبت شده تعداد 30 هزار فقره از آن در محل تسلیم مالکان خودرو شده و 9 هزار فقره از این تعداد پرینت گرفته شده و به مالکین خودرو ارجاع داده شده است.
سرهنگ جهانگیری در ادامه در خصوص طرح تعویض پلاک موتور سیکلت ها گفت: کلیه مالکین موتور سیکلت مکلف به تعویض پلاک قدیم موتور سیکلت خود هستندُ همچنین طی جدول زمانبندی این طرح از بهمن 88 به صورت اختیاری آغاز شده و از تاریخ 1/2/89 بصورت اجباری اعلام شده است . تا به امروز تعداد 3 میلیون و 500 هزار موتور سیکلت شماره گذاری شده است لازم به ذکر است چنانچه مالکان موتور سیکلت اقدام به تعویض پلاک موتور سیکلت خود نکنند برابر با قوانین راهنمایی و رانندگی پلاک این موتور سیکلت ها غیر مجاز محسوب خواهد شد.
سرهنگ جهانگیری در خصوص نقل و انتقال خودروها توسط رانندگان خاطر نشان کرد: برابر قوانین 20 آیین نامه راهنمایی و رانندگی کلیه مالکان وسایل نقلیه که اقدام به نقل و انتقال وسیله نقلیه خود می کنند موظف هستند مشخصات کامل مالک جدید وسیله نقلیه را به ثبت برسانند .
وی در ادامه افزود: با پرداخت قبوض جریمه، تخلفات صورت پذیرفته از بین نمی رود و این تخلفات به صورت ثبت شده نزد پلیس راهنمایی و رانندگی باقی خواهد ماند.
سرهنگ جهانگیری در خصوص آمار بیشترین تخلفات صورت گرفته در ایام نوروز امسال گفت: نوروز امسال تعداد دو میلیون 509 هزار تخلف در کل کشور به ثبت رسیده که از این تعداد 18/56 درصد تخلفات به صورت هفت گانه بوده است و همچنین بالاترین سرعت مربوط به خودروی زانتیا به شماره پلاک (491 و57 ایران 12) در تاریخ 8/1/89 ساعت 02/6 دقیقه صبح در محور مشهد – تهران با سرعت 192 کیلومتر توسط دوربین های این مرکز به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *