پنج شنبه , 11 خرداد 1402

احداث پارک ملی در شهر تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: پارک ملی به منظور نمایش المان‌ها و نمادهای استانهای مختلف کشور در تهران احداث می‌شود.
مرتضی طلایی ظهر پنجشنبه با بیان این مطلب در هفتمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استانها و کلانشهرهای کشور اظهار داشت: با تصویب این طرح در شورای اسلامی شهر تهران دو نقطه در مناطق 5 و 19 شهرداری تهران شناسایی شده است که با مکان یابی مناسب در یکی از این مناطق شاهد احداث این پارک ملی خواهیم بود.
وی افزود: تهران به عنوان پایتخت ایران متعلق به همه ایرانیان است. در این راستا سعی شده با اختصاص فضاهایی مجزا به هر یک از استانهای کشور نمادها و فرهنگ‌های مختص هر یک از آنها در این پارک پیاده سازی شود.
این مسئول از ارائه دو طرح به دبیرخانه این اجلاس خبر داد و گفت: طرح حجاب و عفاف و فرهنگ آپارتمان نشینی از جمله طرح‌هایی است که در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به نگاه ملی موجود در آن در تمامی شهرها و مراکز استانهای کشور قابل اجرا است.
رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران از برگزاری 20 اجلاس درمراکز استانها خبر داد و یادآور شد: در طی فعالیت شورای سوم تا کنون 30 طرح در 20 اجلاس که با حضور روسای شوراهای مراکز استانهای کشور تشکیل شده به تصویب رسیده است که می‌تواند امیدبخش اقدامات موثری در شهرهای کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.