چهارشنبه , 6 مهر 1401
نوا

آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟

آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟
این روزها ژل هایی با نام ضد عفونی کننده دست ها و از بین بردن آلودگی و ویروس دست ها فراوان شده اند ، آیا واقعا تاثیر دارند؟
ژل‌های ضدعفونی كننده دست، تاثیری روی ویروس آنفلوآنزای خوكی ندارند
ویروس این آنفلوآنزا چون از طریق هوا منتشر می‌شود، لذا تماس با سطوح آلوده از اهمیت كمتری در این مورد برخوردار است.
پژوهشگران تاكید كردند: تمیز كردن دست‌ها با ژل‌های ضدعفونی كننده در پاكسازی عفونت حاصل از ویروس آنفلوآنزای خوكی تاثیری ندارد.
این ژل‌ها معمولا الكلی هستند و در زمان همه‌گیری‌های آنفلوآنزا استفاده از آنها توصیه می‌شود اما محققان می‌گویند در مورد ویروس آنفلوآنزای خوكی یا (H1N1) تاثیر این ژل در عفونت زدایی خیلی ناچیز است.
پژوهشگران می‌گویند: ویروس این آنفلوآنزا چون از طریق هوا منتشر می‌شود، لذا تماس با سطوح آلوده از اهمیت كمتری در این مورد برخوردار است.
محققان در این پژوهش كه نتایج یافته‌های خود را در «كنفرانس مواد آنتی میكروبیال و شیمی درمانی» ارائه كرده‌اند، تاكید می‌كنند كه ضدعفونی‌ كننده‌های الكلی برای دست كه فعالیت ضد ویروسی زیادی دارند به میزان پیشگیری در كاهش شدت عفونت‌های ویروسی ناتوان هستند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، محققان دانشگاه ویرجینیا تاكید كردند كه این پژوهش پیشنهاد می‌كند برای محافظت در برابر عفونت حاصل از این نوع ویروس‌ها بیشتر باید مراقب انتشار ویروس‌ها از طریق هوا بود تا برای مقابله با آن بتوان به راه كار موثرتری دست پیدا كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.