چهارشنبه , 6 مهر 1401
نوا

آيا شما در روياي يک عشق بزرگ به سر مي بريد ؟

آيا شما در روياي يک عشق بزرگ به سر مي بريد ؟

بعضي از افراد چه خانم و يا آقا هستند که مدام در فکر و روياي يک عشق بزرگ به سر مي برند ، اين رويا به چه ترتيب است !
بسياري از افراد هستند گه در زمينه ي شغلي ، خانوادگي خود سعادتمند هستند فقط براي اينکه همسر خود را انتخاب کنند دچار ترديد مي شوند و روياي يک عشق بزرگ را در سر مي پرورانند ، زيرا فکر مي کنند اگر با شخص ديگري وارد صحبت شوند و به کسي پيش نهاد ازدواج دهند با او خوشبخت و سعادتمند نخواهند شد به همين علت منتظر يک عشق بزرگ هستند تا اين شخص فرا برسد .

آنها بر اين تصور هستند فقط در صورتي خوشبخت مي شوند که با عشق ازدواج کنند ، اين نياز و تفکر را در خود به وجود مي آورند ، از ديدگاه روان شناسي تفکر اين افراد بدين ترتيب مي باشد :
1- همه ي افراد به عشق و علاقه ي ديگري نسبت به خودشان براي ادامه زندگي احتياج دارند اما اين موضوع هيچ گاه به صورت صد در صد مطرح نيست . بسياري از افراد وجود دارند که با شادي ، اشتياق کامل به زندگي حود ادامه مي دهند بدون اينکه حتي به علاقه ديکري نسبت به خودشان کوچکترين اهميتي بدهند .

2- هنگامي که فردي داراي چنين شخصيتي با شرايط گفته شده در بالا باشد ، او به صورت ناخودآگاه افرادي که به او نزديک مي شوند را از خود مي رنجاند و باعث دور شدن و کناره گيري دوستانش مي شود ، علت اين کار در اين امر است که او مدام در پي پيدا کردن شخصي است که در رويا هاي خود به دنبالش مي گردد ، و به هر مکان يا مجلسي که مي رود به دنبال عشق گمشده خود مي گردد ، با صحبت هايي که انجام مي دهد اطرافيانش را از خود فراري مي دهد .

3 – يک نکته جالب را براي تان شرح مي دهيم، روان شناسان معتقد هستند ، عشقي که بعد از ازدواج کردن افراد با يکديگر بوجود مي آيد بسيار عاقلانه تر است ، به همين دليل تداوم بيشتري نيز دارد . اکثر افرادي که بعد از ازدواج ، عشق و علاقه بينشان به وجود مي آيد بسيار خوشبخت تر از افرادي هستند که با يک زمينه و آشنايي قبلي يا يکديگر ازدواج مي کنند زيرا اکثر ازدواج هايي که با آشنايي قبلي انجام مي گيرد اغلب به دليل احساسات عاشقانه اي است که بين دو طرفين به وجود مي آيد ، اين احساسات بعد از گذشت مدتي و با شروع زندگي مشترک پايان مي پذيرد چون احساس انسان ها در شرايط سخت جواب گوي آنها نخواهد بود ، فقط عقل و منطق است که حاکم مي شود ، به همين دليل اکثر اين ازدواج ها متاسفانه به طلاق مي انجامند .

4- يک موضوع را هميشه به خاطر داشته باشيد که هيج وقت در هيچ زماني تمام افراد چه خانم چه آقا کامل نيستند ، هر کسي کم يا زياد عيب هايي را دارد و به خاطر اين موارد نبايد مدعي شويد که من منتطر مي مانم تا روزي شاهزاده روياهاي من ، عشق حقيقي من ظاهر شود ، هيچ گاه منتظر چنين روز خيالي نباشيد .

در آخر پيش نهاد مي کنيم که هرگز منتظر و در روياي يک عشق بزرگ به سر نبريد زيرا ممکن است چنين روزي در زندگي و تقدير شما وجود نداشته باشد پس زندگي خود را بر پايه احتمالات و شايده ها بنا نسازيد ، واقع بين باشيد ، به آينده اي در زمان حال بينديشيد . اگر عشقي را که انتظار مي کشيد نصيب شما نشده است در عوض و در مقابل آن خداوند نعمت هاي خيلي بهتري را به شما ارزاني داشته است ، به اين نعمت هاي فکر کنيد و قدر اين نعمت هاي خداوند را بدانيد .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.