یکشنبه , 10 مهر 1401

آزمایش پزشکی مصر بر روی اوباما

دولت مصر قصد دارد باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا را که اوایل ژوئن قصد بازدید از مصر دارد، مورد آزمایش پزشکی قرار دهد تا مطمئن شود وی آلوده به ویروس آنفلوانزای خوکی نیست.

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، روزنامه مصر امروز نوشت: «پس از بحث و جدل در مورد انتخاب مکانی که باراک اوباما قصد دارد از آنجا جهان اسلام را خطاب قرار دهد، اکنون موضوع جدیدی مطرح شده بدین شکل که دولت مصر قصد دارد رییس‌جمهور آمریکا و اعضای هیئت همراه وی را قبل از ورود به خاک مصر مورد آزمایش پزشکی قرار دهد تا مطمئن شود وی آلوده به ویروس آنفلوانزای خوکی نیست. باراک اوباما قرار است اوایل ژوئن آینده وارد مصر شده و از آنجا جهان اسلام را مخاطب قرار دهد».


این روزنامه به نقل از یک منبع مصری موثق نوشت: «اوباما و هیئت همراه وی که نزدیک به هزار نفر هستند از طرف ریاست جمهوری مصر مورد آزمایش پزشکی قرار خواهند گرفت ولی چگونگی اجرای این آزمایش هنوز مشخص نشده است. متخصصان مصری سوالاتی را در مورد خطرهای این سفر و انتقال ویروس آنفلوانزای خوکی به مصر مطرح کرده‌اند؛ چرا که آمریکا در صدر کشورهایی قرار دارد که این ویروس در آن منتشر شده است».

متخصصان مصری به روزنامه مصر امروز گفتند: «عدم اجرای آزمایش پزشکی بر روی اوباما و هیئت همراه وی به مثابه جنایتی در حق ملت مصر است چرا که امکان انتقال این بیماری به مصر از طریق این هیئت وجود دارد. باید به این نکته توجه داشت که اکنون تمامی خارجی‌هایی که وارد مصر می‌شوند به اجبار مورد آزمایش پزشکی قرار می‌گیرند و دلیلی وجود ندارد که اوباما و هیئت همراه وی هدف این آزمایش قرار نگیرند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.