چهارشنبه , 16 آذر 1401

آزار و اذیت دختران در یک مدرسه مختلط

آزار و اذیت دختران در یک مدرسه مختلط

آزار و اذیت دختران در یک مدرسه مختلط

ایسنا: رييس انجمن دفاع از حقوق معلولان ايران نسبت به وضعيت مدرسه استثنايي «تلاش» در شهرستان خوي به شدت اعتراض كرد.

علي همت محمودنژاد در حالي تعداد دانش‌آموزان اين مدرسه را 130 نفر ذكر كرد كه آن‌ها به صورت مختلط در محيط يك مدرسه و در يك شيفت در حال تحصيل هستند.

به گفته وي، 70 نفر از اين دانش‌آموزان پسر و مابقي دختر هستند كه با ضرايب هوشي متفاوت در كنار هم درس مي‌خوانند.

رييس انجمن دفاع از حقوق معلولان ايران، با بيان اين كه در كشور، ضريب هوشي كودكان استثنايي براي تحصيل غربال نمي‌شود، به اختلاف ضريب هوشي اين دانش‌آموزان و برگزاري كلاس‌هاي آن‌ها به صورت مختلط تاكيد كرد.

محمودنژاد ضمن اشاره به آزار و اذيت دختران اين مدرسه توسط پسران محصل در زنگ‌هاي تفريح، گفت: از تماس‌هاي خانواده اين دختران و شكايت آن‌ها از اين وضعيت به ستوه آمده‌ايم.

محمودنژاد همچنين با اشاره به آسفالت نبودن فضاي مدرسه «تلاش» شهرستان خوي، عنوان كرد: تمام تلاش‌هاي اين انجمن براي پيگيري اين موضوع از طريق شهرداري و آموزش و پرورش به نتيجه‌اي نرسيده است، اين در حاليست كه اغلب معلولان ذهني فاقد تعادل جسمي‌ هستند.

وي دامه داد: همين امر باعث زمين خوردن اين دانش‌آموزان آن هم به صورت مكرر مي‌شود.

رييس انجمن دفاع از حقوق معلولان ايران، از مسوولان خواست تا اگر سرانه دانش‌آموزي و حمايت از مدارس استثنايي در دستور كار قرار ندارد، فكري براي حل اين مشكل ارائه دهند.

محمودنژاد در ادامه با تاكيد بر اختلاف فاحش و 700 تا 800 درصدي سرانه دانش‌آموزان استثنايي در نقاط مختلف كشور، يكي از علت‌هاي ايجاد تبعيض و چنين مشكلاتي را نابرابري در سرانه دانش‌آموزي در كشور خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.