یکشنبه , 6 آذر 1401

آب کردن چربي‌هاي صورت

همه مي‌دانند که براي خلاصي از چربي اضافه ـ در هر ناحيه از بدن که باشد ـ بايد فعاليت چربي‌سوز بيشتري انجام شود.
آب کردن چربي اضافي زير چانه يا همان غبغب خودمان هم در اين مورد استثنا نيست. البته داشتن غبغب براي افرادي که چاقند يا اضافه وزن دارند، امري طبيعي است اما گاهي اين اتفاق مي‌افتد که فرد با وجود طبيعي بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گريبان مي‌شود و البته نبايد فراموش کنيد که وجود غبغب، تاثير زيادي بر چهره فرد دارد و اصولا باعث مي‌شود سن افراد، بيشتر به نظر برسد.
جراحي پلاستيک يکي از راه‌هاي از بين بردن سريع غبغب است اما يك‌راه درماني مفيد بدون درد و خونريزي نيز براي از بين بردن اين مشکل زير‌چانه‌اي وجود دارد؛ ورزش دادن عضله اين ناحيه که صد البته بهتر از عمل جراحي است!
براي کشيدن عضله اين ناحيه، چندين ورزش راحت وجود دارد که به تعدادي از آنها در اين قسمت مي‌پردازيم:
کف دست‌ها را براي 10 ثانيه به پيشاني‌تان فشار دهيد. اين فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنيد. بايد حس کنيد که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. اين حرکت را، البته اين بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنيد. همين حرکت را در دو طرف سر نيز تکرار کنيد و در اين حالت، دست خود را به شکل پياله کرده و آن را روي گوش خود قرار دهيد و ورزش مذکور را انجام بدهيد.

در ورزش ديگري که براي رفع اين مشکل پيشنهاد مي‌کنيم، بايد به اين ترتيب عمل کنيد؛ چانه‌تان را بالا بگيريد و دهان خود را باز و بسته کنيد؛ انگار که آدامس مي‌جويد. در اين ورزش، بايد حس کنيد که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.

دهان خود را باز کنيد، خيلي آهسته سر خود را به عقب خم کنيد و در همين حال بمانيد. حالا لب پايين را تا روي لب بالاي خود حرکت دهيد و اين حرکت را چندبار انجام دهيد.

همان‌طور که سرتان در حالت طبيعي قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتي)، سعي کنيد لب پايين خود را به بيني‌تان بزنيد! البته اين اتفاق تقريبا غيرممکن است اما تلاش براي انجام چنين کاري، براي هدف شما مفيد خواهد بود.

بيرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقويت مي‌کند و در از بين بردن غبغب نيز مؤثر خواهد بود.
توصيه مي‌کنيم اين ورزش‌ها را روزي 2 بار انجام دهيد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.